1-کاهش وزن با ویتامین D

آیا می دانید کمبود ویتامین D از از طریق تابش آفتاب به بدن می رسد، کاملا به افزایش وزن مرتبط است.و هر چه این ویتامین در بدن با کمبود رو به رو باشد، افزایش وزن و چاقی بیشتر است. مردم بیشتر ویتامین D را در بهار و تابستان دریافت می کنند. در فصل پاییز و زمستان که تابش آفتاب کمتر است، افراد بهتر است از غذاهای حاوی ویتامین D استفاده کرده و یا مکمل های ویتامین D مصرف کنند.

2-هر روز از خودتان عکس بگیرید

بیشتر افراد وقتی شروع به گرفتن رژیم لاغری می کنند یک عکس از خود گرفته و تا انتهای رژیم صبر می کنند تا عکس نتیجه را از خود بگیرند. اما پیشنهاد بهتر این است که هر روز برای کنترل کاهش وزن خود از خود عکس گرفته و ذخیره کنید. به تازگی تحقیقاتی انجام شده که نشان می دهد افرادی که هرروز از کاهش وزن خود عکس می گیرند، انگیزه بیشتری برای اتمام برنامه رژیم غذایی و ورزشی خود پیدا می کنند.

3-قبل از غذا سوپ میل کنید

تحقیقات ثابت می کند، افرادی که قبل از غذا سوپ میل می کنند، اشتهای کمتری به خوردن غذای اصلی دارند. زیرا سوپ باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی شده و از اشتهای کاذب جلوگیری می کند. همچنین دانشمندان عقیده دارند غذاهای مایع احساس سیری بیشتری را برای شما به ارمغان آورده و از پرخوری جلوگیری می کند.

4-جلوی آینه غذا بخورید

تحقیقات نشان می دهد، میل کردن غذا هنگامی که در حال تماشای خود در آینه هستید، باعث کاهش اشتها می شود. زیرا در حال غذا خوردن با دیدن ظاهر و اندام خود بیشتر به تناسب اندام و هدف خود فکر کرده و کمتر غذا خواهید خورد.

5-هرگز صبحانه را حذف نکنید

همیشه وعده صبحانه به عنوان مهمترین وعده غذایی معرفی شده است. چون در طول شب متابولیسم بدن بسیار کند است، تنها خوردن صبحانه است که می تواند آن را افزایش دهد. اما باید توجه داشت انتخاب صبحانه سالم نیز بسیار مهم است. برای مثال دانه های کامل و یا فرنی و انواع لبنیات  میوه می تواند برای صبحانه مناسب باشد.

6-گرسنگی ذخیره نکنید

هیچوقت یک وعده را برای پرخوری در وعده دیگر حذف نکنید. برای مثال تصمیم به خوردن شام مفصل دارید و در عوض نهار را حذف می کنید. با گرسنگی و حذف وعده های غذایی، بدن در حالت ذخیره غذا رفته و سوخت و ساز را کاهش می دهد. بنابرای با برگشتن به حالت عادی هنوز سوخت و ساز کم بوده و غذا و چربی بیشتری ذخیره می شود.

7-میلک شیک به عنوان میان وعده

تحقیقات نشان می دهد، میلک شیک هایی با کالری پایین و بدون شکر می تواند احساس سیری را در میان وعده بین صبحانه و ناهار افزایش داده و کمتر احساس گرسنگی و نیاز به خوردن غذا احساس شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: