خوردن میان وعده راهی است که باعث می شود سطح انرژی بیشتر شده و شما مواد موردنیاز بدن را در طول روز دریافت کنید. بنابراین به میان وعده هایی نیاز دارید که با کمترین مقدار کالری بیشترین ارزش غذایی را داشته باشند. بیشتر میان وعده های موود در بازار حاوی قند مصنوعی است که برای بدن مضر است. به طور کلی میان وعده های سرخ شده توصیه نمی شود. در این مطلب چند مورد از میان وعده های سالم و مفید نام برده شده است.

1-پنیر چدار

5pic2

اگر عاشق پنیر هستید، خبرهای خوشی برایتان وجود دارد. تحقیقات نشان داده در پنیر چدار ترکیبی به نام لینولئیک اسید پیچیده وجود دارد که در چربی سوزی و ساخت عضله تاثیر دارد.

2-جو

جو دارای فیبر بالا و کالری کمی است. یک کاسه جو مدت زمان طولانی شمارا سیر نگه می دارد. اگر خوردن یک کاسه جو برای میان وعده برایتان جذاب نیست، می توانید از آنها کوکی های خانگی درست کرده و در میان وعده ها میل کنید. اما توجه داشته باشید که شکر و کره به مقدار بسیار کمی استفاده کنید.

3-قارچ

5pic3

پروتئین و فیبر بسیار زیادی دارد. می تواند مدت زمان بیشتری شما را سیر نگه دارد.

4-چای سبز

چای سبز حاوی کافئین است که باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و باعث چربی سوزی بیشتر بدن می شود.

5-آووکادو

آووکادو دارای اسیدهای چرب اشباع نشده هستند که باعث چربی سوزی در بدن می شوند. آووکادو به عنوان میان وعده در هر زمانی از روز توصیه می شود.

6-پاپ کورن

5pic4

ذرت بو داده یکی از سالم ترین میان وعده ها وتنقلات سالم است. اما برای درست کردن آن کره و نمک کمتری استفاده کنید. هر فنجان از این میان وعده فقط 20 کالری دارد. همچنین علاوه بر سالم بودن، مواد مورد نیاز بدن را نیز فراهم می کند. همچنین فیبر موجود در ذرت با کالری کم، مدت زمان بیشتری شما را سیر نگه می دارد.

7-انجیر

انجیر میوه ای سرشار از فیبر است که مدت طولانی احساس سیری به شما می دهد. بنابراین اگر تنقلات شیرین هوس کردید، به جای خوراکی های دارای قند به سراغ انجیر بروید. اگر انجیر تاز در دسترس نیست، می توانید انجیر خشک نیز میل کنید.

8-ماست

دارای باکتری های مفیدی است که مقدار چربی های جذب و ذخیره شده در بدن را کاهش می دهد.

9-هندوانه

90درصد هندوانه آب است. نه تنها باعث مرطوب نگه داشتن بدن می شود، بلکه باعث افزایش متابولیسم بدن نیز می شود.

10-کرفس

5pic5

به طور عمده از آب، ویتامین و مواد معدنی تشکیل شده است. یک میان وعده کم کالری و مفید محسوب می شود.

11-بادام

بادام حاوی اسیدهای چرب مفید است و میان وعده ای ارزشمند است. یک مشت بادام باعث افزایش سطح پروتئین، منیزیم و کلسیم دریافتی بدن می شود. اما سعی کنید که آن را خام مصرف کنید.

12-پسته

5pic6

مانند بادام، پسته نیز سرشار از اسید های چرب مفید است. یک مشت پسته به راحتی شما را تا مدتی سیر نگه می دارد. پسته های خام را جایگزین پسته های شور و بو داده کنید.

13-توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از ویتامین C است و میان وعده ای تازه برایتان فراهم می کند. علاوه بر کاهش ذخیره چربی، سطح قند خون را نیز تنظیم می کند.

14-سیب

البته که سیب سالم ترین میان وعده است. سیب باعث می شود چربی کمتری در بدن ذخیره شود و از میوه ای چربی سوز است.

15-تخم مرغ

سعی کنید وقتی احساس گرسنگی می کنید، یک تخم مرغ آبپز میل کنید. این کار باعث احساس سیری طولانی مدت و عدم گرسنگی تا ساعت ها می شود.

16-لوبیا

لوبیا سرشار از فیبر است و مناسب میان وعده کسانی است که به دنبال کاهش وزن هستند.

17-عدس

این دانه سرشار از فیبر، پروتئین و آهن است. عدس را می توانید به سالاد و سوپ اضافه کنید تا باعث گرفتن اشتهای کاذب شما شود.

با مصرف این میان وعده ها، کاهش وزن چشمگیری در صورت داشتن رژیم غذایی مناسب، خواهید داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: