تابستان علائم حضور خود را با جوش و خارش پوست نشان می دهد. عرق سوز شدن و چربی بیش از اندازه پوست سر نشانه تعریق بیش از حد بدن است. گرما برای پوست مضر است. خبر خوش این است که می توانید با چند ترفند بدن را خنک نگه داشته و از این آسیب ها دور بمانید و از تابستان لذت ببرید.

1-شستشوی سر

بیشتر افراد به خصوص خانم ها به دلیل موی بلند، از شستشوی روزانه سر صرف نظر می کنند. اما بهتر است بدانیم در تابستان با تابش مستقیم خورشید، پوست سر دچار آسیب شده و خشک خواهد شد. بنابراین شستشوی روزانه سر و تمیز و تازه نگه داشتن آن مهم است.

2-شستشوی پاها

در طول روز امکان بیش از دوبار دوش گرفتن را نخواهید داشت. پس هنگامی که احساس گرمای شدیدی می کنید، چه کاری باید انجام دهید؟ ترفندی باستانی از قدیم وجود دارد و آن شستشوی پاها است که گرمای اضافی بدن را خارج کرده و بدن را خنک می کند. بنابراین تا حدی که امکان دارد سعی کنید پاها را شستشو دهید.

3-نقاط خنک کننده

پشت گردن یکی از نقاط خنک کننده بدن است. کافی اسنت مقداری آب خنک روی این نقطه از بدن قرار دهید. سپس خروج گرما را از گوش های خود حس خواهید کرد.

4-گِل درمانی

ترفندهای بالا راهکارهایی موقت برای خنک کردن بدن است. این راه باعث می شود بدن شما مدت بیشتری خنک بماند و از عرق سوز شدن و جوش های حاصل از آن در امان بمانید. خاک رس می تواند گرمای زیادی را از بدن خارج کرده و بدن را خنک کند. می توانید از ماسک خاک رس برای صورت و کل بدن استفاده کنید.

5-ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب تاثیر معکوس در خنک کنندگی بدن دارد. چون اکثر آنها چرب بوده و باعث بسته شدن منافذ پوست می شود. برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید از ضدآفتاب های طبیعی استفاده کنید.

6-رفع آفتاب سوختگی با خنک کننده ها

پودر چوب صندل و گلاب یکی از بهترین رفع کننده های آفتاب سوختگی بوده و همچنین خنک کننده نیز هستند. مقداری پودر چوب صندل را با گلاب مخلوط کرده و به عنوان ماسک استفاده کرده و از گرمای تابستان و آفتاب سوختگی در امان بمانید.

7-خوردن میوه ها و غذاهای خنک

تابستان زمانی است ک شما باید بدن خود را از داخل نیز خنک نگه دارید. برای این کار بهتر است از میوه ها و سبزیجات و غذاهای نک مانند خیار و ماست استفاده کنید. همچنین میوه های با مقدار آب بالا مانند  هندوانه بیشتر میل کنید. نوشیدن آب را فراموش نکنید. کم آبی بدن یکی از مشکلات فصل تابستان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: