آیا داشتن شکمی صاف به رویا برایتان تبدیل شده؟ شکم مستعدترین قسمت بدن برای تجمع چربی ها است و از بین بردن این چربی ها بسیار سخت و دشوار است. شکم تخت و صاف یکی از معیارهای تناسب اندام است. در این مطلب چند ترفند برای داشتن شکمی تخت و خوش فرم نوشته شده است. برای رسیدن به این رویای دست یافتنی مطالعه کنید.

1-افزایش سوخت و ساز بدن

سوخت و ساز در بدن فرآیندی است که در طی آن بدن برای انجام وظایف معمول از کالری ها استفاده کرده و برای تولید انرژی آن ها را می سوزاند. بنابراین افزایش سوخت و ساز بدن به معنی افزایش مصرف این کالری ها و کاهش چربی های ذخیره شده در بدن است. متابولیم مناسب همچنین باعث تنظیم و تعادل داخلی در بدن نیز می شود. به این صورت که غذا به طور کامل هضم شده و در نتیجه تمام طول روز دارای انرژی هستید.

2-پروتئین

رژیم غذایی شما بهتر است سرشار از پروتئین های سبک باشد. پروتئین باعث تبدیل چربی ها به عضله می شود. بنابراین پروتئین باعث می شود چربی های اطراف شکم به عضله تبدیل شده و از شل شدن پوست شکم جلوگیری کرده و سایز مناسب دور کمر داشته باشید. رژیم پروتئین شامل سفیده تخم مرغ، حبوبات، میوه ها، دانه های کامل و سبزیجات است. پروتئین همچنین توانایی افزایش متابولیسم شده و مدت بیشتری شما را سیر نگه می دارد.

3-لبنیات

نوشیدن شیر کم چرب به جای شیر پر چربف یکی از راه ها است. شیر پرچرب باعث تولید گاز و ورم شکم شده و باعث چاقی شکم می شود. از مصرف لبنیات پرچرب اجتناب کنید ولی پنیر را می توانید یک بار در روز میل کنید.

4-آب

مقدار زیادی آب بنوشید. آب باعث مرطوب نگه داشتن بدن پس از تمرینات سخت ورزشی شده و سطح انرژی را نیز بالا نگه می دارد. نوشیدن یک لیوان آب ولرم پس از هر وعدهغذایی از تجمع چربی در بدن جلوگیری خاهد کرد. آب نیمه گرم باعث افزایش متابولیم شده و چربی ها را سریعتر آب می کند.

5-ورزش

دو ساعت ورزش هوازی در روز در از بین بردن چربی های شکم بسیار موثر است. همچنین ورزش های مربوط به پاها نیز در کاهش سایز دور کمر بسیار موثر است.

6-رژیم فیبر

مصرف غذاهایی با فیبر بالا بدن را در سوزاندن چربی های شکم یاری می دهد. این غذاها از تورم شکم جلوگیری کرده و باعث تنظیم فرآیند گوارش می شود. این غذا ها شامل حبوبات، سبوس، میوه ها و سبزیجات  است.

این روش ها نه تنها باعث تناسب اندام و کوچک شدن سایز شکم می شود، بلکه باعث سلامت نگه داشتن بدن نیز خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: