کاهش وزن، نیاز به تعهد دارد و تنها کاری که لازم است این است که فکر خود را تنظیم کنید. در حالی که ورزش منظم الزامی است، در این مطلب نکات دیگری وجود دارد که اگر در ذهن داشته باشید، کمک بیشتری به کاهش وزن شما خواهد کرد.

1-آبرسانی به بدن، کلید در تعادل نگه داشتن متابولیسم است. مطمئن شوید که در طول روز آب کافی می نوشید. برای این کار سعی کنید هر دو ساعت یک بار یک لیوان پر آب میل کنید.

2-کالری شماری نیز یکی از کارهایی است که به شما کمک می کند، هر آنچه که در طول روز می خورید را در نظر داشته و از زیاده روی و یا مثلا خوردن یک قطعه اضافه کیک شکلاتی صرف نظر کنید.

3-هر روز باشگاه رفتن، با توجه به مشغله کاری امروزه کمی دشوار به نظر می رسد. اما سعی کنید حداقل 30 تا 40 دقیقه ورزش هوازی را 5 روز در هفته داشته باشید. طناب زدن و پیاده روی تند می تواند کمک بسیاری در افزایش ضربان قلب داشته باشد.

4-همانطور که ورزش های هوازی کمک بسیاری در کاهش وزن دارند، ورزش های سنگین نیز چربی اضافه بدن را می سوزانند. سعی کنید حداقل دو روز در هفته باشگاه رفته و با وزنه کار کنید. اگر دشوار است می توانید یک جفت دمبل ساده تهیه کرده و در منزل نیز تمرین کنید.

5-یکی از مواردی که باعث می شود کاهش وزن سخت باشد، کمبود خواب است. خواب شبانه مناسب برای راحتی مغز و بدن و آرامش و کاهش استرس ضروری است. حداقل 7-8 ساعت در شبانه روز را بخوابید. به نظر می رسد این مورد ترفند جالبی نباشد اما در دراز مدت تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن دارد.

6-تمرین و ورزش سخت است و همه افراد انگیزه کافی انجام دادن آن را ندارند. اما یکی از قوی ترین انگیزه ها داشتن یک دوست با انگیزه است. با یکی از دوستانتان هدفی را تعیین کنید و یکدیگر را برای رسیدن به آن هدف تشویق کنید.

7-پس از غذا بدن شروع به ذخیره غذاهای دریافت شده به عنوان چربی می کند به خصوص اگر به صورت نا مرتب غا یل کنید. پس نوشیدن یک لیوان آب گرم پس از هر وعده غذیی هم در هضم بهتر غذا کمک می کند و هم از ذخیره چربی توسط بدن جلوگیری می کند.

8-کنترل اشتها در کاهش وزن بسیار مهم است. محققان معتقدند 60 درصد کاهش وزن به رژیم غذایی مناسب بستگی دارد. به جای اینکه خود را کاملا با غذا سیر کنید، سعی کنید میز غذا را هنگامی ترک کنید که هنوز میل به غذا خوردن دارید. ممکن است کمی زمان ببرد تا تبدیل به عادت شود.

9-از خوردن هر گونه غذای سفید مانند آرد سفید، شکر سفید، برنج سفید و ماکارونی که با آرد سفید تهیه شده باشد، خودداری کنید. و غذای سالمتری مانند نان سبوس دار، ماکارونی سبوس دار و برنج قهوه ای را جایگزین کنید. این گونه غذاها مواد مغذی بیشتری داشته و مدت زمان بیشتری شما را سیر نگه می دارد.

10-یک تکه کیک برای دسر؟ آیا میل کنیم یا نه؟ پاسخ ساده است. تکه کیک را با یک دوست تقسیم کنید. بنابراین هم طعم کیک را چشیده اید و هم کالری اضافه وارد بدن نکرده اید.

11-تا جایی که ممکن است سر ساعت وعده های غذایی را میل کنید. این کار به بدن کمک می کند در ساعت معین برای دریافت غذا آماده باشد و متابولیسم را در تعادل نگه دارد.

12-صبحانه را حذف نکنید و در عوض میوه بخورید و دو ساعت بعد دوباره میان وعده میل کنید. خوردن میوه و خوراکی های سالم را هر چند ساعت یک بار برای خود به عادت تبدیل کنید. وعده های غذایی با حجم کم و تعداد زیاد میل کنید. این کار نه تنها باعث کاهش وزن می شود، بلکه انرژی شما را در طول روز فراهم می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: