علی رغم توصیه های مختلف، زمان مشخصی برای خوردن میوه وجود ندار و افراد در هر زمانی از روز می توانند از فواید خوردن میوه بهره مند شوند.

بسیاری از شبکه های اجتماعی و منابع آنلاین توصیه می کنند میوه را بعد از ظهر، با معده خالی خورده و از مصرف میوه با برخی غذاها خودداری کنید. اما هیچ مدرکی این توصیه ها را پشتیبانی نمی کند.

در این مطلب ادعاهای مختلفی را که در مورد خوردن میوه بیان شده است را به همراه و روش هایی برای مصرف میوه برای کاهش وزن و کنترل دیابت را بررسی می کنیم.

ادعای اول: بعد از ظهر ها بهترین زمان برای خوردن میوه است

برخی منابع ادعا کرده اند خوردن میوه در بعد از ظهر فواید بیشتری برای بدن نسبت به خوردن آن هنگام صبح دارد. برخی دیگر برخلاف این موضوع ادعا کرده و پیشنهاد می دهند بهتر است میوه را ناشتا و به همراه یک لیوان آب میل کنیم. اما هیچ مدرک علمی برای اثبات تاثیر بیشتر فواید میوه در صبح یا بعد از ظهر وجود ندارد. تئوری پشت پیشنهاد خوردن میوه در بعد از ظهر بر پایه این است که خوردن میان وعده های قندی در طی این مدت باعث فعالیت بیشتر سیستم گوارش و عمل هضم می شود. در حالی که تمامی کربوهیدرات های موجود در غذاها قند خون را افزایش داده و زمان نقش کوچکی در این موضوع دارد. سیستم گوارش در هر ساعتی از شبانه روز آماده هضم غذا است.

ادعای دوم: اجتناب از خوردن میوه قبل از خواب

به طور عمومی خوردن غذای سنگین چند ساعت قبل از خواب شبانه، میتواند سیستم خواب فرد را مختل کند. بااین حال در میان وعده های شبانه، میوه ها در مقایسه با سایر تنقلات، کمترین تداخل را با خواب دارد. طبق تحقیقات انجام شده خوردن برخی غذاها به دلیل هضم در بدن خواب را مختل می کند. بنابراین غذاهایی با قند های مصنوعی و چربی بالا قبل از غذا توصیه نمی شود. میوه تازه انتخاب بهتری برای میان وعده های شباه است. همچنین خوردن موز پتاسیم لازم بدن را قبل از خواب فراهم کرده و از گرفتگی عضلات پا در طول شب جلوگیری می کند. همچنین زردآلو و خرما می تواند به آرامش در خواب کمک کند.

ادعای سوم: خوردن میوه با شکم خالی

برخی بر این باور هستند که خوردن میوه با معده خالی فواید بیشتری برای بدن دارد. این ادعا بسیار متداول است. دلیل این ادعا این است که میوه هضم غذا را کند کرده و غذا مدت طولانی تری در معده می ماند و باعث تجمع گاز و مشکلات در دستگاه گوارش می شود. این ادعا که میوه هضم را کند می کند درست است اما باعث بروز مشکل نمی شود و اتفاق بدی نیست و باعث می شود فرد مدت زمان بیشتری احساس سیری کند.

برای کاهش وزن چه زمانی میوه بخوریم؟

با اینکه زمان بندی خاصی برای خوردن میوه وجود ندارد، اما برای افرادی که تصمیم به کاهش وزن دارند، باید زمان بهتری برای خوردن میوه در روز وجود داشته باشد. چون میوه ها فیبر بالایی دارند، باعث می شوند فرد مدت زمان بیشتری احساس سیری کند. طبق تحقیقات، رژیم های غذایی با فیبر بالا باعث می شود فرد کمتر میل به غذا داشته باشد. بنابراین کالری کمتری دریافت کرده و کاهش وزن اتفاق می افتد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: