خوردن پاپ کرن یکی از سالم ترین میان وعده ها است. پاپ کرن در مبارزه با سرطان نقش داشته و باعث می شود نیاز بدن به فیبر تامین شود و همچنین دارای آنتی اکسیدان به مراتب بیشتر از میوه ها و سبزیجات است.

اگر به درستی تهیه شود، کالری کمی دارد

وقتی در مورد فواید پاپ کرن صحبت می کنیم، منظور ذرتی است که فقط با گرما بو داده شود نه پاپ کرن هایی که در کره و روغن فرآوری می شوند. پاپ کرن های آماده و آن هایی که در سینما ها تهیه می کنید، دارای 1200 کالری و 60 گرم اسیدهای چرب اشباع هستند. اگر ذرت را به روش صحیح و بدون روغن تهیه کنید، فقط دارای 30 کالری است. ذرت ها را می توانید در مایکروویو و یا در قابلمه ای روی اجاق گاز بدون روغن، تهیه کنید.

پاپ کرن می تواند از میوه ها و سبزیجات نیز سالم تر باشد

بله! درست متوجه شدید. طبق مطالعاتی که در سال 2019 انجام شد، پاپ کرن، دارای پلی فنول هستند که در گیاهان نقش آنتی اکسیدان را ایفا کرده و کاهنده التهاب است. پلی فنول ها به میزان زیادی در میوه ها و سبزیجات رقیق می شوند که دارای 90 درصد آب هستند. در حالی که پاپ کرن فقط دارای 4 درصد آب است که این پلی فنول ها به صورت غلیظ تر به ویژهه در پوست ذرت یافت می شود. خوردن هر بار ذرت بو داده، می تواند حاوی 300 میلی گرم پلی فنول باشد که 13 درصد نیاز روزانه بدن را تامین می کند. میوه ها و سبزیجات به ترتیب حاوی 250 و 230 میلی گرم پلی فنول را تامین می کند. اما با این وجود نمی توان پاپ کرن را جایگزین میوه ها و سبزیجات کرد چون سایر ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سبزیجات را نمی تواند تامین کند.

پاپ کرن می تواند دشمن سرطان باشد

یکی از قوی ترین پلی فنول هایی که در پاپ کرن وجود دارد، می تواند آنزیم های مورد نیاز برای رشد سرطان را مسدود کند و باعث کنترل سرطان شود. با خوردن میوه ها و سبزیجات نیز این پلی فنول ها تامین می شود، اما پاچ کرن می تواند مقدار بیشتری از میوه ها و سبزیجات، آنها را برای بدن تامین کند. از آنجا که آنها همچنین می توانند از ایجاد التهاب و پلاک نیز جلوگیری کنند، بنابراین بروز بیماری های قلبی و عروقی را نیز کنترل می کنند.

پاپ کرن خواص دانه های کامل را دارد

پاپ کرن تنها میان وعده ای است که صد در صد غیر فرآوری شده است. یک بار خوردن پاپ کرن، 70 درصد از نیاز روزانه بدن به غلات را تامین می کند.

کمک به درمان یبوست

چون پاپ کرن در دسته غلات کامل قرار می گیرد، دارای فیبر های نامحلولی است که به گوارش کمک کرده و ابتلا به یبوست را کاهش می دهد. سه فنجام پاپ کرن حاوی 3.5 گرم فیبر است که رژیم غذایی با فیبر بالا سیستم هضم را تقویت می کند.

بهترین میان وعده رژیمی  است

غذاهایی که فیبر بالایی دارند مدت زمان طولانی تری برای هضم نیاز دارند بنابراین بیشتر شما را سیر نگه می دارند. استفاده از پاپ کرن های رژیمی در مین وعده ها باعث می شود میل شما به خوردن شیرینیجات و چربی ها کاهش یابد. فقط کافی است با کره و روغن تهیه نشود.

پاپ کرن دوست دیابت است

با اینکه مقدار کربوهیدرات پاپ کرن ها بیشتر از فیبرشان است، اما مانند سایر کربوهیدرات ها روی سطح قند خون تاثیر نمی گذارد. غذاهایی با فیبر بالا حاوی کربوهیدرات های غیر قابل هضم هستند بنابراین این کربوهیدرات در بدن به گلوکز که منجر به بالا رفتن قند خون می شود، تبدیل نخواهد شد.

دارای آهنی حتی بیش از اسفناج است

طبق تحقیقات انجام شده، 28 گرم پاپ کرن دارای 0/9 میلی گرم آهن است. در حالی که 30 گرم اسفناج خام دارای 0/8 میلی گرم آه است. این اعداد بسیار کوچک است اما بزرگسالان مرد تنها 8 میلی گرم و بزرگسالان زن 18 میلی گرم آهن به طور روزانه نیاز دارند. بیش از 10 درصد خانم ها دچار فقر آهن هستند. بنابراین مصرف پاپ کرن بای تامین آهن مورد نیاز بدن بسیار توصیه شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: