آلودگی هوا و سرما زمستان هر دو می تواند عاملی باشد برای بروز گلودرد در کودکان و بزرگسالان. این عوامل زندگی سالم را برای افراد سخت کرده و سبب بروز مشکلات تنفسی، گلودرد، سرفه، خارش بینی، التهاب چشم و... می شود. فرقی ندارد چقدر ذر برابر بروز این مشکلات از خود مراقبت می کنیم، این اتفاقات غیر قابل فرار هستند. این روز ها، گلودرد، یک مشکل رایج است. آلودگی و سرما هر دو روی گلو تاثیر گذاشته و اگر به موقع درمان نشود، حادتر خواهد شد. بیشتر ما برای درمان گلو درد به انواع دارو های شیمیایی متوسل می شویم که تاثیر چندانی ندارند و فقط علائم را کاهش می دهند و به طور کامل آن را درمان نمی کنند. اگر می خواهید به سرعت و کامل، گلو درد شما درمان شود، راه حل های زیر را مطالعه کنید. برای تهیه آن نیازی به خروج از منزل نیست و تمامی مواد مورد نیاز در آشپزخانه شما یافت می شود.

 

مواد لازم:

زنجبیل رنده شده

روغن

آرد گندم

دستمال

چسب

طرز تهیه:

زنجبیل، آرد و روغن را در یک ظرف با هم مخلوط کنید. سپس مخلوط را روی یک دستمال بریزید و دستمال را روی قفسه سینه گذاشته و با استفاده از چسب آن را محکم کنید. توجه داشته باشید که دستمال باید حداقل 8-9 ساعت روی قفسه سینه بماند. اگر از این روش شب ها قبل از خواب استفاده کنید، شب آرام و بدون سرفه ای را سپری خواهید کرد.

این روش چگونه عمل می کند؟

به طور کلی زنجبیل در درمان سرماخوردگی های فصل زمستان استفاده می شود. این ریشه خوشبو، دارای خاصیت گرم بوده و همچنین باعث عرق کردن بدن و خروج سموم و ویروس سرماخوردگی از بدن می شود. از مخلوط عسل و زنجبیل به دلیل خواص معجزه آسای آن ها در درمان سرماخوردگی بسیار استفاده می شود و همچنین در درمان بیشتر بیماری های فصلی از آن ها استفاده می شود.

زنجبیل دارای عطری تند است که به عنوان خلط آور و شستشو دهنده گلو مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مخاط را خارج کرده و سینوس ها را باز می کند و سبب بهبود علائم سرماخوردگی می شود.

عسل دارای خواص تسکین دهنده است که التهاب گلو را تسکین می بخشد. طعم شیرین آن، طعم تند زنجبیل را ملایم می کند.

علاوه بر بهبود سرماخوردگی و سرفه، زنجبیل خاصیت چربی سز نیز دارد. چون باعث عرق کردن بدن می شود، چربی های اضافی بدن را از طریق عرق خارج می کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: