آیا به سرعت عصبانی شده و فریاد می کشیدو به دلیل هر مسئله کوچکی داد  بیداد می کنید؟ اگر پاسختان مثبت است، پس مراقب باشید، چون طبق تحقیقات علمی، خشم می تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود. معمولا ما در مورد برخی مسائل دچار خشم می شویم. اگر اصلا نمی توانید جلوی خشم و عصبانیت خود را بگیرید، بهتر است مطلب زیر را مطالعه بفرمایید.

افزایش وزن به دلیل خشم

آیا تا به حال به تغییرات کوچکی که در اثر عصبانیت در بدنتان رخ می دهد فکر کرده اید؟ مانند قرمز شدن صورت، لرزش بدن، قرمز شدن چشم و ... تمام این تغییرات به دلیل تغییرات شمیایی و هورمونی مانند آدرنالین، کورتیزول و CHR است. مغز شما این هورمون ها را تولید کرده و بدن نیز به دیل افزایش گردش خون، انرژی آزاد می کند.

گرسنگی باعث افزایش خشم می شود

بعد از اینکه خشم فروکش کرد، آدرنالین موجود در بدن نیز شروع به کاهش می کند. اما هورمون کورتیزولی که در بدن آزاد شده شروع به فرستادن پیغام گرسنگی می کند تا انرژی از دست رفته بدن را برگرداند. خشم همچنین بر توانایی فکر کردن و فهمیدن را نیز کاهش می دهد، بنابراین اغلب افراد پس از عصبانیت بدون فکرکردن به سالم یا ناسالم بودن، شروع به خوردن غذا می کنند تا احساس بهتری پیدا کنند.

چگونه از چاقی حاصل از عصبانیت پرهیز کنیم؟

به هر حال، هنگام شروع موج عصبانیت توانایی فکر کردن نداریم. اا پس از فروکش کردن خشم، نکات زیر را در ذهن داشته باشید تا از چاقی حاصل از عصبانیت در امان بمانید.

  • پس از اینکه عصبانیت شما فروکش کرد، بلافاصله یک لیوان آب خنک بنوشید.
  • اگر احساس گرسنگی می کنید، به جای خوردن غاهای ناسالم، از میان وعده های سبک و کم کالری استفاده کنید تا اشتهای شما گرفته شده و میل به غذاهای چاق کننده فروکش کند.
  • پس از فروکش کردن عصبانیت، نفسی عمیق کشیده و چشم ها را دو دقیقه ببندید، دراز بکشید و در جای خود نشسته و بایستید. این کار باعث کنترل فشار خون شما شده و وضعیت شما را پایدار نگه می دارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: