شیر حاوی چربی است و چربی برای سلامتی مضر است. همه ما این موضوع را می دانیم و بسیاری از افراد هنگام رعایت رژیم غذایی برای کاهش وزن، محصولات لبنی را از رژیم غذایی خود حذف می کنند. اما صحبت هایی در مورد رژیم غذایی برای کاهش وزن بر پایه شیر ما را به فکر واداشته است. این رژیم روز به روز به دلیل فوایدی که دارد، متداول تر می شود. اگر برای کاهش وزن و تناسب اندام تلاش می کنید، این رژیم را نیز امتحان کنید. در این مطلب یک برنامه غذایی برای چهار هفته وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند که به هدف خود نزدیک تر شوید.

خلاصه ای از رژیم شیر

رژیم شیر برنامه ای است که فرد در مدت طولانی باید فقط از شیر و فرآورده های لبنی استفاده کند. و این بنا به توصیه پزشک تغذیه ممکن است از چند روز تا چند هفته باشد. این برنامه ممکن است باعث بیماری شود زیرا مصرف بیش از حد شیر، سبب بروز مشکلات در گوارش و هضم می شود، به همین دلیل است که باید تحت نظارت و راهنمایی تخصصی انجام شود. همچنین کنار گذاشتن مواد غذایی و مصرف فقط شیر و فرآورده های لبنی، در روز های ابتدایی دشوار است و در بسیاری مواقع متخصصان اجازه حذف کامل مواد غذایی را نمی دهند زیرا باعث کمبود مواد غذایی در بدن می شود. بنابراین به جای قطع کامل مواد غذایی، مصرف شیر را افزایش می دهند.

شیر حاوی مواد معدنی و ویتامین های زیادی است که تاثیرات مثبت زیادی روی بدن مصرف کننده می گذارد.

برنامه غذایی 4 هفته ای شیر

برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز است که کاملا طبق برنامه عمل کنید. در این مقاله برنامه ای برای 4 هفته وجود دارد که افراد علاقه مند  ی توانند از آن استفاده کرده و وزن خود را کاهش دهند. اما توجه داشته باشید که ابتدا باید با پزشک متخصص مشورت داشته باشید.

هفته اول

  • در طول روز 4 مرتبه یک فنجان شیر بدون چربی بنوشید. همراه با آن سعی کنید رژیم غذایی سالمی را نیز رعایت کنید. به علاوه غلات کامل، سبزیجات فصل، ماهی هایی مانند سلمون و تون را نیز به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
  • از خوردن گوشت قرمز پرهیز کنید.

هفته دوم

  • سه مرتبه در روز یک فنجان شیر بدون چربی بنوشید. همچنین یک  فنجان دمنوش چای سبز و یک کاسه سوپ مرغ نیز برای شام میل کنید.
  • مواد غذایی با فیبر بالا مانند آجیل ها، حبوبات و همچنین غذاهای حاوی پروتئین را یز در رژیم غذایی خود بگنجانید.

هفته سوم

  • سه مرتبه در روز یک فنجان شیر را با مقداری زردچوبه یا دارچین مخلوط کرده و بنوشید.
  • در این هفته باید مقدار زیادی غلات کامل، دانه ها، سبزیجات گریل شده مصرف کنید. همچنین می توانید مرغ نیز میل کنید اما همچنان از خوردن گوشت قرمز پرهیز کنید.

هفته چهارم

  • در هفته آخر شیر را به دو فنجان در روز برسانید.
  • میوه ها و سبزیجات با فیبر بالا و ماهی و آجیل نیز بیشتر مصرف کنید.

همرا با رعایت رژیم شیر، باید ورزش و تحرک فیزیکی لازم برای سوزاندن کالری و چربی های اضافی بدن نیز داشته باشید..طبق برنامه داده شده عمل کنید و رژیم غذایی سالم را رعایت کنید تا در یک ماه کاهشش وز مطلوبی را مشاهده کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: