می دانید که دو نوع بادام داریم: تلخ و شیرین. با اینکه بادام شیرین بیشتر مورد مصرف قرار می گیرد، بادام های تلخ دور انداخته می شوند. خواص و منافع مختلفی که بادام شیرین دارد برای همه شناخته شده است. اما آیا بادام تلخ نیز به اندازه بادام شیرین خاصیت دارد؟ آیا خطری در خوردن بادام تلخ برای سلامتی وجود دارد؟ پاسخ تمام این سوالات در این مطلب آمده است.

بادام تلخ چیست؟

ابتدا باید بدانیم بادام تلخ چیست و چرا کشنده نامیده می شود؟ بادام تلخ حاوی مقدار کمی سم هیدرو سیانید است و ممکن است اگر به صورت خام خورده شود، بای سلامت انسان مشکل ایجاد کند. بنابراین، جوشاندن یا حرارت دادن بادام تلخ قبل از خوردن آن، توصیه شده است تا اثرات منفی آن را کاهش دهد.

تفاوت بادام تلخ و شیرین

  • تفاوت عمده در وجود سیانور است. بادام تلخ 40 برابر بیشتر از بادام شیرین حاوی هیدرو سیانید اسید است.
  • اگر بخواهیم در مورد ظاهر آن صحبت کنیم، تفاوت فاحشی وجود ندارد. اما بادام تلخ کمی کوچکتر از بادام شیرین است و مزه آن هم که مشخصا تلخ است.
  • خوردن بادام شیرین به صورت خام معمول است اما هیچکس حاضر به خوردن بادام تلخ به صورت خام نیست. بادام تلخ فقط باید به صورت پخته شده خورده شود. خوردن بادام تلخبه صورت خام برای سلامتی خطرناک است.

کاربرد های بادام تلخ

  • در زمان های گذشته از بادام تلخ برای درمان بسیاری از مشکلات مانند التهاب، درد، گرفتگی و مشکلات تنفسی استفاده می شده است. این روز ها، بادام تلخ به دلیل سمی بودن زیاد، کمتر به صورت خام استفاده می شود.
  • از بادام تلخ برای گرفتن روغن بادام تلخ به دلیل بو و طعم قوی ای که دارد، بیش از بادام شیرین استفاده می شود. از روغن آن در آشپزی نیز می توان استفاده کرد.
  • انواع بادام تلخ به دلیل حجم زیاد خواص گیاهی آن، در تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی بسیار استفاده می شود.

خطرات مصرف بادام تلخ

بادام تلخ حاوی مقدار زیادی سیانور در حالت خام است. خوردن بادام تلخ به صورت خام می تواند تاثیرات جدی در بر سیستم عصبی گذاشته و منجر به بروز مشکلات تنفسی شود. اگر تمایل به خوردن بادام تلخ دارید باید مقدار مناسب آن را بدانید. خوردن بیش از 10 عدد بادام تلخ در روز منجر به مرگ خواهد شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: