این روزهای سرد زمستانی، آلودگی هوا در شهر های بزرگ بیشتر می شود و همه مردم تحت تاثیر هوای آلوده و سموم موجود در آن هستند که به عنوان یک نگرانی برای همه مردم است. با افزایش سطح آلودگی هوا احتمال خطر ابتلا به بیماری های تنفسی و سایر بیماری های جدی افزایش پیدا می کند. آلودگی هوا یک نگرانی مهم در دنیای امروزه بوده و تاثیرات آن شوخی نیست و همچنین می تواند تاثیرات مخرب خود را روی پوست، مو و سلامتی شما بگذارد.

در این شرایط نمی توان صبر کرد و بیرون نرفت تا هوا بهتر شود زیرا بسیاری از ما در هر شرایطی مجبور به ترک خانه و قرار گرفتن در معرض آلودگی هستیم و باید به هر صورتی از سلامت خود محافظت کنیم. علاوه بر استفاده از ماسک هنگام تنفس هوای آلوده از پوست خود نیز باید محافظت کنیم. برخی برای این کار ماسک های صورت خریداری کرده و از آنها استفاده می کند. اما بهترین راه محافظت از پوست و مو در برابر آلودگی هوا، درست کردن ماسک های طبیعی در خانه است. این کار وقت زیادی از شما نمی گیرد و به خوبی از سلامت پوست و موی شما محافظت خواهد کرد.

ماسک آرد نخود و روغن زیتون

  • آرد نخود آلودگی هایی که روی پوست باقی مانده است را از بین می برد. همچنین سلول های مرده پوست را از بین برده و چربی اضافی پوست را نیز جذب می کند. روغن زیتون نیز سرشار از ویتامین  Eاست که باعث نرمی و لطافت پوست می شود.
  • مقدار مساوی آرد نخود و روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب کرده و دو بار در هفته روی پوست صورت خود بگذارید تا نتایج بهتری را مشاهده کنید.

آلوئه ورا و روغن درخت چای

  • آلوئه ورا باعث التیام پوست شده و آسیب های حاصل از آفتاب روی پوست را بهبود می دهد. روغن درخت چای نیز در مبارزه با استرس و فاکتور های زیست محیطی نامطلوب به انواع پوست کمک زیادی می کند.
  • برای تهیه ماسک نصف فنجان آب آلوئه ورای طبیعی را با چند قطره روغن درخت چای مخلوط کرده و آن را به مدت 10 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب شستشو دهید.

ماسک خاک رس

  • خاک رس در مبارزه با آکنه بسیار قوی بوده و به پوست در بازسازی کمک زیادی می کند. همچنین در از بین بردن جوش های سرسیاه و سر سفید موثر بوده و باعث صافی و درخشش پوست می شود.
  • یک قاشق خاک رس را با 5-6 قطره آبلیمو و 5-6 قطره روغن بادام مخلوط کنید. با استفاده از انگشتان دست و به صورت دورانی این مخلوط را روی پوست صورت و گردن ماساژ دهید و سپس با آب سرد شستشو دهید. این کار را می توانید یک بار در هفته برای مشاهده نتیجه بهتر انجام دهید.

سایر ترفندها

  • صورت خود را بیشتر شستشو دهید تا آلودگی ها را پاک کنید.
  • از یک کرم مرطوب کننده مناسب برای محافظت از پوست استفاده کنید.
  • از آب گرم برای شستشوی صورت استفاده نکنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: