اگر قصد کاهش وزن دارید، دو چیز همیشه باید در ذهنتان بماند و آنها ورزش کرد و خوردن لیمو و عسل در هنگام صبح است. برخی میوه ها به دلیل سخت بودن هضم آنها برای بدن، کمک می کند که وزن کم کنید. در این مقاله لیستی از این میوه ها تهیه شده است.

1-گلابی

در مقایسه با سایر میوه ها، گلابی دارای مقدار فیبر بیشتری است و باعث می شود مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید که باعث می شود شماا را به هدف کاهش وزن نزدیک کند. منبع غنی از ویتامین Cدرگلابی، باعث می شود از خطر ابتلا به دیابت نوع دو و بیماری های قلبی در امان باشید. همچنین کلسترول بد خون را پایین آورده و باعث پایدار ماندن سطح انرژی می شود.

2-سیب

سیب نه تنها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش داده و دندان ها را سفید می کند، بلکه این میوه کم کالری سرشار از فیبر بوده که وجود آن در رژیم غذایی به کاهش وزن کمک بسیاری می کند. طبق یک مقاله برزیلی، خوردن 3 عدد سیب در روز مقدار کاهش وزن را 33 درصد نسبت به کسانی که سیب نمی خورند، افزایش می دهد.

3-هندوانه

یکی دیگر از میوه های کم کالری هندوانه ست که خوردن آن در تابستان باعث خنک و مرطوب نگه داشته شدن بدن می شود. هر صد گرم هندوانه تنها 30 کالری دارد. هندوانه دارای بیش از 90 درصد آب بود که آن را برای کاهش وزن ایده آل می کند و همچنین وجود آمین اسید آرژنین در آن باعث افزایش چربی سوزی این میوه می شود. طبق تحقیقات اخیر، هندوانه باعث کاهش انواع چربی در بدن می شود.

4-گریپ فروت

مقدار آب و فیبر بالای موجود در این میوه باعث می شود مدت زمان بیشتری احساس سیری کرده و میان وعده های با ارزش غذایی را از رژِم غذایی خود حذف کنید. اگر نیاز به خوردن میان وعده در طول روز حس کردید و به فکر خوردن یک میا وعده بیارزش به سرتان خورد، می توانید نیمی از یک گریپ فروت را بخورید تا اشتهایتان کاهش یابد. این کار باعث می شود، توده چربی دور شکم شما کاهش یابد. طبق تحقیقات خوردن نیمی از یک گریپ فروت پس از هر وعده غذایی باعث کاهش کلسترول و چربی های شکمی می شود. بیشتر این تاثیرات به دلیل سرشار بودن این میوه از ویتامین C در این میوه است.

5-انار

انار، سرشار از رنگدانه قرمز است و همچنین غنی از آنتی اکسیدان است. همچنین باعث افزایش گردش خون در بدن شده و کلسترول بد خون را کاهش می دهد. وقتی انار را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید، هم باعث کنترل اشتها شده و در نتیجه به هدف کاهش وزن خود نزدیک خواهید شد.

6-موز

خوردن موز یکی از اساسی ترین میوه ها برای افرادی است که خواهان کاهش وزن هستند. داشتن فیبر بالا و کالری کم، موز را به یک میوه مخصوص کاهش وزن تبدیل کرده است. همچنین سرشار از پتاسیم و ویتامین B6 است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

8-پرتقال

زمستان با پرتقال کامل می شود و همچنین میوه ای اس که باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید. پتقال سرشار از ویتامین  C و تیامین است که سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و جایگزینی مناسب برای شیرینی ها و قند ها است.  

9-هلو

همچنان که سرشار از فیبر، پتاسیم، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است، بسیار کم کالری است. فیبر بالای آن باعث کاهش گرسنگی شده و آنتی اکسیدان های موجود در آن باعث دفع سموم از بدن خواهد شد.

10-کیوی

کیوی یک میوه معجزه آسا در کاهش وزن است. فیبر بالا در دانه های سیاه موجود در کیوی هضم را آسان کرده در حالی که قسمت سبز رنگ آن خوشمزه بوده و باعث می شود مدت بیشتری احساس سیری داشته باشید. بدن شک یک کیوی باعث کنترل گرسنگی و اشتهای کاذب می شود.

11-نارگیل

نارگیل یکی از بهترین میوه ها برای کاهش وزن است. نارگیل میوه کم کالری بوده و دارای اسید های چرب اشباع مفید است. وقتی احساس گرسنگی داشتید یک تکه نارگیل میل کنید. نارگیل را می توانید به شکل های مختلفی مانند آب نارگیل، شیر نارگیل، روغن نارگیل و نارگیل خشک در برنامه غذایی خود قرار دهید. زنجیره های تری گلیسیرید موجود در نارگیل، چرخه تجزیه چربی را در کبد بیش از 30 درصد افزایش می دهد و باعث افزایش سوخت و ساز در بدن و کاهش وزن می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: