حذف وعده های غذایی

لاغر شدن و کاهش وزن بسیار دشوار است ب خصوص از بین بردن چربی های دور شکم بسیار سخت است. چربی های اطراف شکم ناخوشیند هستند به خصوص افرادی که دوران میان سالی را طی می کنند این چربی ها می توانند خطرناک نیز باشند و منجر به بروز دیابت، بیماری های قلبی، سندروم های متابولیک و کبد چرب شود. با اینکه کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل سخت است، اما راه هایی وجود دارد که می تواند این کار را برای شما ساده تر کند. اگر رژیم می گیرید و ورزش می کنید اما نتیجه ای نمی گیرید، در این مطلب 5 دلیل برای به نتیجه نرسیدن شما وجود دارد که با تغییر این عادات می توانید سبک زندگی خود را تغییر داده و سلامت و تناسب اندام خود را به دست آورید.

دلیل اول: حذف وعده های غذایی

خبر خوش این است که برای کاهش وزن نیاز به خوردن دارید. حذف هر کدام از وعده های غذایی باعث کاهش سوخت و از بدن می شود. سعی کنید در هر وعده غذایی ترکیبی از پروتئین ها، کربوهیدرات ها و اسید های چرب مفید را میل کنید. توجه داشته باشید که در هر وعده غذایی مقدار زیادی سبزیجات و سایر غذاهای با فیبر بالا میل کنید. می توانید روز خود را با یک تخم مرغ کامل به همراه سبزیجات شروع کنید.

دلیل دوم: به اندازه کافی چربی نمی خورید

شاید باعث تعجب باشد، اما چربی های معینی مانند اسید های چرب امگا3 می تواند به سوخت انرژی در بدن کمک کند. آووکادو، روغن ماهی و آجیل ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا چربی مورد نیاز بدن خود را تامین کنید. می توانید در سالادهایی که دارید ماهی و مرغ گریل شده و گردو اضافه کنید.

دلیل سوم: کالری می نوشید

نوشیدنی های شیری مانند نوشابه های رژیمی و آبمیوه ها سرشار از کالری هستند. همچنین الکل نیز سرشار از کالری است. اگر خواهان کاهش وزن هستید ولی نوشیدنی جذاب تری می خواهید می توانید از موهیتو های بدون الکل و نوشیدنی های دتاکس اسفاده کنید.

دلیل چهارم: بدن شما دچار کم آبی است

نوشیدن آب برای بدن وکاهش چربی های اطراف شکم بسیار ضروری است. همچنین برای کاهش نفخ نیز نوشیدن آب ضروری است.

دلیل پنجم: ورزش های مقاومتی نمی کنید

ورزش های هوازی برای کاهش وزن بسیار مفید هستند، اما هنگامی که با ورزش های مقامتی ترکیب می شوند بسیار تاثیرگزار تر می شوند. ورزش های مقاومتی باعث عضله سازی شده و متابولیسم را افزایش می دهد و همچنین تراکم استخوان را افزایش می دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: