برخی نشانه‌ها در بدن انسان‌ها وجود دارند که می‌توانند به آن‌ها درباره خطرات جدی هشدار دهند. توجه به این نشانه‌ها می‌تواند برای حفظ سلامتی بسیار مهم باشد:

مشکل در خواندن و نوشتن
 
اگر کتاب خواندن یا نوشتن کلمات ناگهان برای شما دشوار شده است، می‌تواند نگران کننده باشد. این علامت می‌تواند از نشانه‌های بروز بیماری آلزایمر باشدالبته ممکن است دلایل دیگری مانند از دست دادن قدرت بینایی وجود داشته باشد. اگر این مشکل را دارید، لازم است که با یک پزشک صحبت کنید.
 
مشکل در امور مالی
 
مدیریت امور مالی باید بخشی استاندارد از زندگی روزمره شما باشد. با این حال، هنگامی که شما شروع به تلاش برای درک پول یا کنترل امور مالی خود می‌کنید، ممکن است یک بیماری زمینه‌ای در این امر مقصر باشد. این مشکل گاهاً علائم خفیف آلزایمر است. اگر متوجه تغییر جدی در سواد مالی خود شدید، باید سریعاً با یک متخصص پزشکی صحبت کنید.
 
تعریق شبانه
 
آیا وقتی بیدار می‌شوید میبینید که ملحفه‌های شما از عرق خیس شده است؟ اگر در طول شب به شدت عرق می‌کنید، این می‌تواند نشانه نوعی سرطان غیر معمول باشد. این نوع سرطان از طریق رگ‌ها و غدد بدن پخش می‌شود و بر سیستم لنفاوی تأثیر می‌گذارد. علائم دیگر این بیماری شامل خستگی، کاهش وزن، تب و تنگی نفس است. گرچه دلایل دیگری برای تعریق شبانه شما وجود دارد، اما باید به پزشک مراجعه کنید.
 
پوست فوق العاده خشک
 
اگرچه هوا و آب و هوا می‌تواند بر میزان خشکی پوست ما تأثیر بگذارد، اما اگر ناگهان پوستی کاملاً خشک دارید، می‌تواند دلیل دیگری داشته باشد. این مشکل می‌تواند نشانه تیروئید کم کار باشد. علائم دیگر شامل افسردگی، حساسیت به سرما، خستگی، افزایش وزن و درد‌های عضلانی باشد. اگر ترکیبی از این علائم را دارید، برای مشاوره باید به پزشک مراجعه کنید.
 
مشکل حرکت عضلات چهره
 
ماسکه شدن چهره یا مشکل در حرکت دادن اعضای صورت می‌تواند خطرناک باشد گاهی برخی فراد مبتلا به پارکینسون یا بیماری‌های عصبی این علامت را تجربه می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: