در برخی موارد انسان دارای خستگی و کوفتگی می باشد که نمیتوان بهبود بخشید مصرف گوشت قرمز را برای دو بار در هفته در رژیم خوراکی تان در نظر بگیرید احساس خستگی مداوم، نوعی واکنش بدن برای ذخیره انرژی در مواقعی هست که انرژی لازم و مورد نیازش را دریافت نمی‌ کند.

از طرف دیگر، این حالت باعث می‌ شود که متابولیسم بدن شما ضعیف ‌تر عمل کند و قطعا کسانی که می‌ خواهند وزن ‌شان را کم کنند از چنین چیزی خوششان نمی ‌آید.

 

در این جا ۶ عادت غلط خوراکی که به خستگی دامن می‌زند و باعث میشود شما انرژی کمتری در طول روز داشته باشید، اکثر معرفی شده هست:

 

حذف وعده های غذایی:

خیلی از افرادی که برنامه های کاهش وزن را دنبال میکنند، تصمیم به قطع کالری از رژیم خوراکی میگیرند.

محققان کلینیک مایو هشدار میدهند که گرسنه ماندن بیش از ۴ ساعت بین وعده های خوراکی منجر به افت قند خون و احساس فرسودگی و خستگی می‌شود.

در عوض یک رژیم خوراکی سالم همراه با در نظر گرفتن میان وعده ها و خوراکی های سرپایی خوب از جمله میوه ها و سبزیجات فیبردار، از ایده های کاهش وزن پیروز با داشتن ذخیره انرژی در بدن هست.

 

تکیه بیش از حد به قهوه:

قهوه اگرچه برای داشتن صبحی شاداب تر و دور از کرختی خوب هست اما اگر مصرف آن بخصوص در هنگام بعد از ظهر هم ادامه یابد، اثر معکوس روی خستگی خواهد داشت.

پس سعی کنید به جای اضافه کردن قهوه به منوی بعد از ظهر، مواد خوراکی و نوشیدنی های حاوی انرژی اکثر و سالم تر را در نظر بگیرید.

عادت غلط خوراکی به خستگی دامن می‌زند و باعث میشود انرژی کمتری داشته باشید

 

اجتناب کامل از گوشت قرمز:

اینکه میگویند مصرف همۀ چیز باید در حد اعتدال باشد، در مورد گوشت قرمز هم صدق میکند و گذشته از اینکه از مصرف آن به طور کامل پرهیز کنید، باید این نکته را بدانید که گوشت قرمز منبع بسیار خوب از آهن هست؛ ماده معدنی که کمبود آن در بدن منجر به کاهش اکسیژن رسانی به خون و ایجاد خستگی و ضعف میشود. مصرف گوشت قرمز را برای دو بار در هفته در رژیم خوراکی تان در نظر بگیرید.

 

اجتناب کامل از مصرف مواد قندی:

گرچه که باید از منابع مخفی و آشکار قند حتی در مواد خوراکی بسته بندی شده و منجمد پرهیز کرد اما اجتناب کامل از مواد قندی حتی میوه های حاوی قند طبیعی منجر به کاهش سطح انرژی و تجربه خستگی و ضعف می‌شود.

 

کاهش مصرف کربوهیدرات ها:

درست هست که کربوهیدرات های ساده و قندهای پردازش شده خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهند ولی صرف نظر کردن از مصرف تمام کربوهیدرات ها نیز منجر به احساس خستگی و خواب آلودگی میشود.

یک رژیم خوراکی پیروز باید حاوی کربوهیدرات های پیچیده و غنی از فیبر باشد.

کربوهیدرات های ساده مثل آرد و شکر سفید، باعث افزایش سریع قند در خون می‌شوند.

این افزایش سریع قند، همان لحظه احساس خوبی را برای مدتی کوتاه به ما می بخشد اما پس از مدت کوتاهی، میزان قند خون مجددا پایین آمده و خستگی بیشتری را احساس میکنیم.

اما کربوهیدرات های پیچیده دارای فیبرهای خوراکی خاصی میباشند که افزایش سریع قند خون را کاهش میدهند و در حفظ انرژی بالای بدن بسیار موثرند. بهتر هست از برنج و غلات سبوس دار، کوینولا، بلغورو نان سبوس دار بهرهگیری کنید.

 

پرهیز از مصرف صبحانه:

شما ممکن هست این عادت را داشته باشید که هر روز با نوشیدن یک فنجان قهوه منزل را ترک کنید و اینکار باعث احساس خواب آلودگی در اواسط روز و اواخر بعد از ظهر خواهد شد. یک ایده خوب، ارزیابی اوضاع تغذیه شما در هنگام صبح هست.

یک صبحانه خوب باید حاوی مواد پروتئینی و کربوهیدرات های پیچیده برای تعادل قند خون و ثبات انرژی در تمام طول روز باشد.

چنین رژیمی بر سیستم گوارشی سنگین نبوده، به آرامی هضم می‌شود، سطح قند خون را حفظ کرده و در عین حال سیر کننده هست.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: