بهترین و موثرترین روش برای رفع بوی بد دهان رعایت بهداشت دهان و دندان است، اما یه سری دارو با و بدون نسخه هم هستند که میشه از آنها برای  رفع بوی بد دهان استفاده کرد. برای مثال دهان شویه هایی که حاوی عوامل آنتی باکتریالی مثل ستیل پیریدینیوم کلراید (Cepacol)، کلرهگزیدین (Peridex) یا پراکسید هیدروژن هستند، میتوانند هالیتوزیس یا همون بد بویی  را  رفع بوی بد دهان کنند. همچنین استفاده از خمیردندان ها و اسپری های خوش بو کننده دندون میتوانند به شما برای  رفع بوی بد دهان کمک بسیاری کنند.

بوی بد دهان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از کشیدن سیگار گرفته تا داروهایی که مصرف می کنید و غذاهایی که می خورید. همیشه برای خوشبویی دهان توصیه می شود که مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. اما توصیه هایی برای مصرف بعضی از خوراکی هایی که باعث خوشبویی دهان می شود هم وجود دارد از جمله :

1- به مقدار کافی آب بنوشید

آب کافی بنوشید. هیچ نوشیدنی دیگری مانند قهوه یا نوشابه نمی تواند به خوشبویی دهان کمک کند.

 

2- مواد غذایی بد بو مصرف نکنید

غذاهایی مانند سیر و پیاز می تواند باعث بوی بد دهان شود. از مصرف زیاد غذاهای قندی که با بوی بد دهان مرتبط است، خودداری کنید.

3- دانه رازیانه بخورید

اگر می خواهید با استفاده از مواد طبیعی از شر بوی بد نفس تان خلاص شوید یک مشت آنیسون یا دانه رازیانه بجوید. رازیانه خواص ضدعفونی کننده ای دارد که رشد باکتری ها را محدود می کند.

4- چوب میخک بجوید

این ادویه سرشار از اوژنول است؛ روغن زرد کم رنگی که خواص ضد باکتریایی دارد. برای به دست آوردن فواید آن، چوب میخکی را در

دهان تان بگذارید. ممکن است دهان تان را اندکی بسوزاند، پس آن را روی زبان خود حرکت دهید.

5- چوب دارچین بمکید

دارچین مانند چوب میخک و دانه رازیانه، یک ضدعفونی کننده مؤثر است. به علاوه، دارای روغن های اساسی است که میکروب ها را از بین می برد و بوی خوبی را در دهان باقی می گذارد.

6- پوست لیمو یا پرتقال را بجوید

پوست یک لیمو یا پرتقال ارگانیک را به خوبی بشویید و سپس آن را در دهان تان بگذارید و بجوید. این کار باعث می شود نفس شما از طراوت تازه ای برخوردار شود و اسیدسیتریک موجود در آن غددتان را به تولید بزاق بیشتر تشویق کند.

7- سبزیجات برگ سبز تازه بخورید

جعفری، ریحان، نعناع یا برگ گشنیز همه به عنوان درمان های بوی بد دهان عمل می کنند زیرا این سبزیجات معطر حاوی کلروفیل هستند؛ رنگ دانه ای که باعث خنثی شدن بوها می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: