به گزارش پایگاه خبری مه شو؛  آسپرین دارویی است که برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز و مصرف می شود آسپرین که از برزو سکته جلوگیری می کند.بسیاری از بیماران در طول درمان های مختلف مجبور به مصرف آسپرین میشوند تا به دلیل شرایط بدنی شان دچار سکته های قلبی و مغزی نشوند.مثل همیشه طبیعت پاسخی برای مشکل لخته شدن خون هم دارد  اما جایگزین آسپرین در بارداری. بعضی میوه ها و سبزیجات به طور باورنکردنی در سلامت بخش های مختلف بدن تأثیر گذار هستند که گوجه فرنگی در میان آن ها یکی از بهترین هاست.گوجه فرنگی به جای آسپرین و خواص آن لیکوپن موجود در گوجه فرنگی از بروز سرطان تا حد بالایی پیشگیری می کند.

 

گوجه فرنگی برای پیشگیری از سرطان پروستات در مردان فوق العاده است.

ویتامین سی موجود در گوجه فرنگی در درمان بیماری ها و زیبایی پوست و مو تأثیر بسزایی دارد.

 

گوجه فرنگی دارای ویتامین های گروه B است که برای تقویت بدن و برطرف کردن ضعف و آرامش اعصاب لازم و ضروری هستند.

 

مواد معدنی موجود در گوجه فرنگی شامل کلسیم - پتاسیم - فیبر - آهن - گوگرد و مس هستند.

ویتامین A و بتاکاروتن موجود در گوجه فرنگی را هم نمی توان ندید گرفت.

 

به جای آسپرین چه بخوریم؟ گوجه؟

محققانی در آمریکا که به همراه گروه تحقیقاتی در مورد خواص میوه ها و سبزیجات در راستای پیشگیری از بروز بیماری ها به این نتیجه رسیده اند که دانه های گوجه فرنگی همانند آسپرین عمل می کنند و از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

 

نتایج تحقیقات نشان داده است که 3 ساعت بعد از مصرف گوجه فرنگی مکانیسم گردش خون به حالتی روان و یکنواخت در می آید و تا 12 ساعت بعد این حالت حفظ می شود. 

 

در کنار تمام این گفته ها باید بدانید که هرگز بدون مشورت با پزشک معالج مصرف آسپرین را خود سرانه قطع نکنید.

 

آیا به جای آسپرین می شود گوجه بخوریم؟

آسپرین از اسپیره ، سرده زیستی بوته است که شامل جز اصلی و فعال، سالیسیلیک اسید است. آسپرین نخستین بار از درخت بید در زمان بقراط به دست آمد، و افراد پوست درخت را می جویدند تا تب و التهاب را کاهش دهند.

 

" آسپرین " به عنوان اولین داروی ضد التهاب شناخته و به فروش می رسد. به کاهش تب و تسکین خفیف درد بدن، از جمله سردرد، درد ماهیچه و دندان درد همراه با نشان دادن اثربخشی در کاهش خطر لخته های خونی، حملات قلبی و سکته به کار می رود. 

 

عوارض جانبی آسپرین دل درد و سوزش معده است. اگرچه افراد کم تر اثرات جانبی جدی را تجربه می کنند، آسپرین نیز ممکن است باعث ایجاد کبودی و خونریزی شدید ،مشکلات شنوایی و زنگ زدن گوش ،اسهال و استفراغ ، خستگی غیرقابل توضیح و تهوع، تغییرات در ادرار و رنگ، و خونریزی معده، روده و دیگر مناطق بدن شود.

 

مواد تشکیل دهنده آسپرین

آسپرین همچنین با داروهای دیگر از جمله وارفارین ، متوترکسات و انواع خاصی از داروهای ضد افسردگی تداخل ایجاد می کند. با این وجود، 8 جایگزین آسپرین طبیعی برای کاهش خطر چنین عواقبی وجود دارد. 

 

افراد زیادی برای جلوگیری از لخته شدن خون به تجویز پزشک اسپرین مصرف می کنند که در این بخش از سلامت نمناک با جایگزینی طبیعی برای آسپرین آشنا خواهید شد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: