انسان های امروزی در قید و بند بسیاری از مسائل عصر مدرنیته گرفتار شده و اغلب آن ها روحیه شادی ندارند. امروزه کسب پول و درآمد به تنها هدف افراد در زندگی مبدل شده است و برخلاف این گفته که پول باید در خدمت انسان باشد نه انسان در خدمت پول! بسیاری از انسان ها هیجانات زندگی خود را کنار گذاشته و به تنها چیزی که توجه می کنند کسب سود و منفعت از سرمایه گذاری های مختلف و یا افزایش درآمد است.

در چنین مواقعی ظاهر یک زندگی به شدت تجملی و جذاب می شود اما اگر در بطن همان زندگی قرار بگیرید قطعا متوجه روحیات سردی که در فضا جریان دارد می شوید. تعداد محدودی از انسان ها در دوره مدرنیته به خود آمده اند و می خواهند از عمر کوتاهی که دارند نهایت استفاده را ببرند. آن ها می خواهند زیبایی های زندگی را ببینند و روحیه شادی را به زندگی خود بازگردانند. اگر شما نیز در این مجموعه قرار دارید می توانید از روش های ذیل برای افزایش روحیات مثبت خود استفاده کنید.

گوش دادن آهنگ شاد

موزیک شاد گوش دهید

در یکی دو دهه اخیر سراسر فضای هنر و سینمای ایران با آهنگ ها، فیلم ها و سریال های غم انگیز پر شد به نحوی که تاثیرات منفی چنین تغییراتی را به وضوح در صورت هم وطنان مشاهده می کردیم. موزیک هایی که یک انسان گوش می دهد به صورت مستقیم بر عواطف او تاثیر می گذارند. هرگز نباید به موزیک ها و آهنگ هایی که در دنیای هنر ساخته و پرداخته می شوند اجازه دهید روحیات شما را تحت تاثیرات نامطلوب خود قرار دهند.

تعدادی آهنگ انگیزشی دانلود کنید. آهنگ های شاد که انسان را به رقصیدن و تکان دادن اعضای بدن تشویق می کنند انتخاب مناسبی هستند چرا که حکم یک ورزش فول بادی دارند. هر روز این آهنگ ها را در محیط خانه یا از مسیری که برای رسیدن به محل کار و دانشگاه از آن عبور می کنید پلی کرده و شاهد افزایش روحیات مثبت خود باشید. آهنگ های قدیمی هم انتخاب مناسبی هستند. این آهنگ ها یک حس نوستالوژیک داشته و به شدت بر روی روحیه انسان تاثیرگذار هستند چرا که سرشار از آرامش می باشند.

ورزش کنید

ورزش همچنان در قرن بیست و یکم مورد بی مهری و بی توجهی انسان هاست. اگر بخواهیم مهمترین فعالیتی که باعث احساس رخوت و ناخوشی در انسان می شود را معرفی کنیم قطعا ورزش در صدر این لیست قرار می گیرد. ورزش کردن باید اصولی و استاندارد باشد. هرچند ما نمی خواهیم ارزش و اهمیت ورزش هایی همانند بدن سازی و فیتنس را زیرسوال ببریم با این حال منظور ما از تاثیر ورزش در روحیات انسان ها صرفا ورزش های سخت و سنگین نیست.

برنامه ای منظم برای یک پیاده روی ساده در طول روز یا ورزش های بیست دقیقه ای در خانه نیز می توانند احساس شادی را به زندگی شما بازگردانند. هرگز با هدف ورزش و فعالیت بدنی راهی خیابان ها و بازارهای پر زرق و برق شهری نشوید! شما باید خودتان را از تجملات زندگی رها کنید تا بتوانید احساس شادی را به صورت واقعی احساس کنید. بسیاری از مطالعات روان شناسی به این نتیجه رسیده اند که احساس شادی ناشی از خرید کردن و زندگی تجملی هرگز به صورت عمقی نیست و باعث خوشبختی واقعی انسان نمی شود.

طبیعت گردی کنید

فضای شهر و سکونت گاه های شهری در دنیای امروز و به علت تراکم شدید ساختمان ها بسیار سرد و دلگیر شده است. هوای آلوده شهرها و ترافیک سنگینی که در خیابان ها و معابر مشاهده می کنیم به شدت بر روی انسان و روحیات او موثر هستند. اگر انسان بی توجه به طبیعت و صرفا در مناطق شهری زندگی کند دیر یا زود اسیر تفکرات منفی و روحیات غمگین می شود.

یک برنامه مناسب چیده و خودتان را برای یک طبیعت گردی مناسب آماده کنید. آخر هفته و درست زمانی که یک هفته سخت کاری را پشت سر گذاشته اید بهترین زمان ممکن برای طبیعت گردی است. اگر به همراه خانواده یا دوستان صمیمی خود به دل کوه و طبیعت بزنید که قطعا آثار بهتر و مطلوب تری برای شما خواهد داشت. سعی کنید وسایل مناسب طبیعت گردی را برای خود فراهم کنید تا از آخر هفته های خود به خوبی لذت ببرید.

طبیعت گردی

با دوستان خود به تفریح و مسافرت بروید

شما علاوه بر اینکه می توانید مقدمات یک کوهنوردی یا پیک نیک کم هزینه را با دوستان خود مهیا کنید می توانید برنامه ای هم برای مسافرت چیده و به یک شهر یا دیار دیگر بروید. مسافرت کردن اگر همراه با اصول خاصی همانند تعیین جای خواب مناسب، غذاهای سالم و تفریحات استاندارد باشد قطعا می تواند خستگی های جمع شده از ماه ها کار و فعالیت را از تن شما زدوده و به سان فردی که تازه متولد شده است شما را به زندگی بازگرداند.

قرار نیست حتما یک مسافرت پر خرج و پر هزینه بروید. یک مقصد مناسب انتخاب کرده و حساب و کتاب هزینه ها را داشته باشید. یک فصل مناسب هم برای مسافرت انتخاب کنید. به عنوان مثال نباید در روزهای سرد سال به شمال کشور و در روزهای گرم سال به جنوب کشور مسافرت کرد. اگر وسط زمستان هستید یکی از جزایر جنوبی مقصد مناسبی است چرا که در اواسط زمستان، یک آب و هوای بهاری دارد اگر هم در وسط تابستان هستید مناطقی مانند ارومیه، تبریز و اردبیل بهترین انتخاب ممکن هستند چرا که علاوه بر خنک بودن هوا، خبری هم از شرجی بودن نیست و با خیال راحت می توانید در تمام طول روز و طول شب به تفریح بپردازید.

تغییر دکوراسیون

دکوراسیون داخلی خانه را تغییر دهید

یکی دیگر از روش های تغییر روحیه، تغییر فضای اطراف است. اگر یک خانه گچی، سرد و بی روح بدون هیچ کاراکتر شاد و روحیه بخشی دارید قطعا حس و حال شادی هم نخواهید داشت مخصوصا اگر اغلب ایام روز را در این خانه سپری می کنید. با خرید پوستر دیواری طبیعت یک فضای شاد و دل انگیز را در پذیرایی خانه ایجاد کنید. با پوستر دیواری گل یا انواع پوستر دیواری هنری در اتاق خواب خود یک تحول جدی ایجاد نمایید.

پوستر دیواری صرفا ویژه ساختمان های مسکونی نیست. با خرید پوستر دیواری مناسب می توانید محل کار خودتان را هم سرشار از انرژی کنید. البته تغییر دکوراسیون صرفا به خرید پوستر دیواری محدود نمی شود با این حال مهمترین کاراکتری که در عصر جدید و در اغلب خانه های مدرن و ایرانی از قلم افتاده است همین پوستر دیواری می باشد که خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود و با توجه به نوع تصویر و طرح ارائه شده به انواع مختلفی اعم از پوستر طبیعت، پوستر گل، پوستر دیواری مدرن ، پوستر دیواری لاکچری و ... تقسیم می شود.

برای خرید پوستر دیواری به کجا مراجعه کنیم؟

در صورتی که قصد خرید بهترین پوستر دیواری ممکن در بازارهای داخلی را دارید ما به شما زیار دکور را پیشنهاد می دهیم. فروشگاه آنلاین دکوارسیون داخلی زیار دکور ارائه کننده بهترین و متنوع ترین انواع پوستر دیواری است. شما می توانید انواع پوستر لوکس و لاکچری و همچنین انواع پوستر دیواری ارزان قیمت را در این وب سایت مشاهده نمایید. بعد از خرید پوستر دیواری مناسب و نصب آن در فضای ساختمان به خوبی متوجه خواهید شد که تا چه اندازه باعث افزایش روحیات مثبت شما در زندگی شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: