ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در حاشیه برگزاری پنجاهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تعیین نرخ پایه غرف میادین میوه و تره‌بار اظهار کرد: در سال‌های قبل بر اساس یک فرمول تعیین شده، نرخ پایه 50 درصدی غرف برای مناقصات و مزایده‌ها تعریف می‌شد که البته این موضوع مربوط به غرف‌های سودآور بوده است.

وی تصریح کرد: البته هدف سازمان میادین، خدمت‌رسانی است و به این مقوله توجه ویژه‌تری را نسبت به درآمدزایی دارد به طوریکه تعدادی از بازارهای میادین در نقاط کم‌برخوردار ایجاد شده است که این موضوع نیز به دلیل معیشت شهروندان و در راستای خدمت‌رسانی بهتر به این افراد راه‌اندازی شده است.

فصاحت با اشاره به اینکه نرخ پایه غرف میادین در سال آینده و حضور در مناقصه و مزایده 65 درصد قیمت سال قبل در نظر گرفته شده است، گفت: به عنوان مثال اگر قیمت یک غرفه، 20 میلیون تومان اجاره داده می‌شد، رقم پایه برای مزایده سال بعد 13 میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌ریزی این سازمان در راستای عرضه بهتر، مناسب‌تر، باکیفیت‌تر و ارزان‌تر محصولات به شهروندان تهرانی خاطرنشان کرد: ما به این موضوع توجه ویژه‌ای داریم همچنین کیفیت اجناس برای سازمان میادین میوه و تره‌بار از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به موضوع استانداردسازی عرضه محصولات در میادین میوه و تره‌بار خاطرنشان کرد: این موضوع از روز گذشته در دستور کار قرار گرفته است و فعلا استانداردسازی ما روی حوزه سلامت محصولات خواهد بود.

فصاحت با بیان اینکه محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره‌بار علاوه بر کیفیت با 10 تا 40 درصد قیمت پایین‌تر نسبت به بازار بیرون عرضه می‌شود، گفت: بیشترین اختلاف قیمت ما در میادین میوه و تره‌بار بر روی میوه‌ها و سبزیجات است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران  همچنین با اشاره به آمادگی میادین میوه و تره‌بار برای عرضه محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب در نوروز امسال خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار قرار گرفته است که ما بتوانیم محصولات خود را از نقاط کانون تولید محصولات تهیه کنیم که بر همین اساس، اخیرا سفری را به استان اردبیل داشته‌ام و با تولیدکنندگان جلسه‌ای را برگزار کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: تهیه محصولات میادین و میوه از کانون‌های تولید یکی از برنامه‌های سازمان میادین میوه و تره‌بار خواهد بود و این موضوع نیز از طریق بهره‌برداران پیگیری خواهد شد تا بتوانند محصولات باقیمت و باکیفیت مناسب تهیه و در اختیار شهروندان قرار بدهند و این موضوع نیز سبب تعادل بازار کشور خواهد شد.

فصاحت با بیان اینکه ما با هیچ دستگاه، مجموعه و اشخاص و تشکیلاتی سر عرضه مناسب و باکیفیت میوه و محصولات مربوطه معامله نخواهیم کرد، گفت: سیب و پرتقال شب عید در میادین میوه و تره‌بار با زیر قیمت 13 هزار تومان با کیفیت مناسب در اختیار خانواده ها قرار خواهد گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: