خرید بیمه مسئولیت پزشکان برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان الزامی است.

آگاهی از شرایط بیمه مسئولیت متخصصان و جراحان زنان و زایمان برای همه عزیزان فعال در این حوزه ضروری است. بیمه مسئولیت پزشکان یکی از بیمه‌نامه‌های کاربردی و از زیرمجموعه‌های بیمه مسئولیت حرفه‌ای است. این بیمه‌نامه خطرات و ریسک‌های غیرعمد را نسبت به بیمه‌گزاران (پزشکان و پیراپزشکان)، تحت پوشش قرار می‌دهد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد شرایط بیمه مسئولیت پزشکان برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان با شما صحبت کنیم. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چالش‌های موجود برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان

شغل پزشکان زنان و زایمان سرشار از چالش‌ها و سختی‌های مدیریتی است. سر و کار داشتن با زنان باردار و وضعیت خاص هر بیمار همچنین مشکلات مربوط بیماری‌های زنان و برخی درمان‌های پرریسک آن، شرایط کاری را برای این عزیزان دشوارتر کرده است. چرا که مشکلات کاری آن‌ها فقط جنبه فیزیکی ندارد، بخش مهمی از سختی کار متخصصان و جراحان زنان و زایمان بار روانی شغل آن‌ها برای بیمار و پزشک است.

بهتر است بدانید در طبقه‌بندی‌های بیمه مسئولیت پزشکان، جراحان و متخصصان زنان و زایمان در طبقه اول قرار می‌گیرند که نشان دهنده میزان اهمیت و ریسک‌پذیری شغل این عزیزان است. بنابراین لازم است که در مورد بیمه مسئولیت پزشکان و شرایط آن آگاهی داشته باشند.

بیمه مسئولیت پزشکان برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان

بیمه مسئولیت پزشکان یک بیمه‌نامه مهم و کاربردی برای جبران خسارات جانی و روانی بیماران است. این بیمه‌نامه زیرمجموعه بیمه مسئولیت حرفه‌ای است. با تهیه بیمه مسئولیت متخصصان و جراحان زنان و زایمان، پوشش قانونی بیمه مسئولیت قصور و خطای پزشکان در مقابل بیماران را به عهده می‌گیرد. تهیه بیمه مسئولیت پزشکان و آگاهی از شرایط این بیمه‌نامه به بیمه‌گزاران کمک می‌کنند استرس کمتری تجربه کنند. تهیه بیمه مسئولیت پزشکی برای افرادی که به تازگی فارغ التحصیل شده‌اند و می‌خواهند کد نظام پزشکی خود را دریافت نمایند، اجباری است.

d2

پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان

 

پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان

بیمه مسئولیت پزشکان برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان دارای اهمیت زیادی است. چرا در که در برخی موارد، زمانی که نوزاد یا مادر جان خود را از دست می‌دهند، شرایط بسیار بغرنج‌تر از مرگ در اثر بیماری خواهد بود. اکثر مادرانی که فرزند خود را از دست می‌دهند به دنبال دریافت خسارت هستند یا دچار بحران روحی می‌شوند. این‌جا است که این بیمه محکم و قدرتمند به کمک جراحان و متخصصان زنان و زایمان می‌آید. مهمترین پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان برای این عزیزان به شرح زیر است:

 • پرداخت خسارت نقص عضو: در صورتی که بیمار به دلیل اشتباه یا قصور پزشک دچار نقص عضو شود، بیمه مسئولیت پرداخت خسارت به بیمار را به عهده می‌گیرد.
 • خسارت فوت: اگر بیمار به دلیل اقدامات پزشکی، خطا یا قصور پزشک جان خود را از دست بدهد. بیمه مسئولیت پرداخت دیه به بیمار را بر اساس نرخ دیه در ماه‌های حرام به عهده می‌گیرد.
 • پرداخت خسارت هزینه‌های پزشکی: شرکت بیمه‌گر مسئولیت پرداخت هزینه‌های درمانی صدمات جسمی یا روانی وارد شده به بیمار از طرف پزشک را با توجه به رای مراجع ذی‌صلاح به عهده می‌گیرد.

d3

مزایای بیمه مسئولیت پزشکان برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان

مزایای بیمه مسئولیت برای پزشکان جراح و متخصص در حوزه زنان و زایمان

اگر بخواهیم در مورد مهم‌ترین مزایای بیمه مسئولیت پزشکان برای متخصصان و جراحان زنان و زایمان صحبت کنیم؛ می‌توانیم به دو مورد زیر اشاره نماییم:

 1. در صورتی که هر کدام از خسارات تحت پوشش بیمه مسئولیت پزشکان زمانی اتفاق بیفتد که بیمه‌گزار (متخصصان و جراحان زنان و زایمان) تحت پوشش بیمه باشند، می‌توانند تا چهار سال بعد از انقضای بیمه‌نامه هم اعلام خسارت نمایند.
 2. بیمه‌نامه مسئولیت پزشکان تمام خسارات عدم‌النفع بیمار را تحت پوشش قرار می‌دهد. یعنی اگر بیمار به دلیل قصور یا خطای پزشک شغل خود را از دست بدهد، بیمه خسارت او را پرداخت می‌کند.

مدارک مورد نیاز متخصصان و جراحان زنان و زایمان برای دریافت خسارت از بیمه مسئولیت پزشکان

بیمه‌گزار در صورت اطلاع از بروز خسارت باید ظرف حداکثر 5 روز اداری به شرکت بیمه‌گر اعلام خسارت کند. این اعلام خسارت باید به صورت مکتوب و با ارائه مدارک باشد تا شرکت بیمه موضوع را بررسی نماید. مدارک لازم برای دریافت خسارت پزشکان به شرح زیر است:

 • ارائه برگه اولیه احضاریه یا اخطار دریافتی بیمه‌گزار
 • رای هیئت بدوی نظام پزشکی
 • تصویر برابر اصل برگه بازجویی
 • گواهی فوت و تاییدیه پزشکی قانونی در صورت فوت بیمار
 • کپی برابر اصل شکوائیه وراث بیمار در صورت فوت
 • کپی کارت ملی متوفی، مصدوم و بیمه‌گزار
 • گواهی حصر وراثت بیمار متوفی
 • کپی برابر اصل رای دادگاه مبنی بر محکومیت بیمه‌گزار
 • تصویر برابر اصل شده پروانه پزشکی
 • کارت ملی پزشک

بیمه مسئولیت متخصصان و جراحان زنان و زایمان؛ بیمه‌ای با مزایای کاربردی

خرید بیمه مسئولیت پزشکان یک اقدام هوشمندانه برای پزشکان به خصوص متخصصان و جراحان زنان و زایمان است. زندگی یک متخصص و جراح زنان با ریسک‌های زیادی گره خورده است. تصمیمات آن‌ها برای اقدامات پزشکی گاهی به زندگی دو نفر وابسته است. بنابراین تهیه بیمه مسئولیت پزشکان با حداکثر پوشش‌ها برای این عزیزان ضروری است. در این مقاله بیمه مسئولیت پزشکان و شرایط آن را برای شما توضیح دادیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی به دست آورده باشید و نسبت به تهیه این بیمه‌نامه با اطمینان بیشتری اقدام نمایید.