برای کودکان اصلا زود نیست تا یاد بگیرند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنند و برایشان تبدیل به عادت شود. در واقع هر چه زودتر شروع به یادگیری کنند، بهداشت دهان و دندان بهتری خواهند داشت. در این مطلب ترفند هایی برای تشویق کودکان برای داتن عادت رعایت بهداشت دهان و دندان پیشنهاد شده است.

مراقبت از دندان را طبق قانون خاصی دنبال کنید

بهداشت دهان و دندان برای کودکان ضروری است. باید بدانند مسواک زدن دندان ها دو بار در روز بسیار برای داشتن دندان ها ولثه هایی سالم مهم است و بهترین راه برای از بین بردن باقی مانده غذاها از بین دندان ها است. اما مسواک به تنهایی کافی نیست. استفاده از نخ دندان نیز برای رفع باقی مانده غذا ها از بین دندان ها توصیه می شود. در کودکان نخ دندان بسیار مهم است زیرا شیرینی ها و شکلات های شیرین بیشتر می خورند. اگر این مواد از بین دندان ها خارج نشود، منجر به تولید باکتری و بروز دندان درد، بوی بد دهان و لثه های ضعیف می شود.

تکنیک های مناسب مراقبت از دهان و دندان ها را آموزش دهید

مسواک زدن و نخ کشیدن دندان ها اگر درست انجام شود برای سلامت دندان و لثه ها مفید است اما اگر نحوه صحیح استفاده از آنها آموزش داده نشود، میتواند زیان بار نیز باشد. کودکان باید یادگیری نحوه صحیح مسواک زدن و نخ کشیدن دندان ها را به زودی یاد گرفته و برایشان تبدیل به عادت شود. مسواک زدن به حالت دایره های کوچک، بسیار موثر تر از حرکت شدید مسواک روی دندان ها عمل می کند. توجه داشته باشید هنگام مسواک زدن هیچ خونی از لثه ها خارج نشده و آسیبی به دندان های خود وارد نکنند.

از محصولات مناسب کودکان استفاده کنید

روتین مراقبت از دندان عادی و روزمره برای کودکان می تواندخسته کننده باشد. برای ایجاد انگیزه و بامزه کردن مسواک زدن برای کودک می توانید از محصولاتی که مخصوص کودکان ساخته شده است استفاده کنید. برای مثال خمیردندان های طعم دار و مسواک های رنگی و عروسکی با شکل های گوناگون و جذاب می تواند کودکان را جذب کرده تا هر روز مسواک بزنند. فراموش نکنید که خودتان نیز بهتر است در حضور کودکان مسواک بزنید تا آنها بدانند این کار برای شما نیز تبدیل به عادت شده و الگو برداری کنند.

تعویض مداوم مسواک

مسواک ها اغلب محلی مناسب برای رشد باکتری ها هستند. برای محافظت از کودک خود در برابر این باکتری ها بهتر است هر سه ماه یک بار مسواک خود را تعویض کنید. کودکان بسیار آسیب پذیر تر از بزرگسالان در برابر این باکتری ها هستند. بنابراین برای دور نگه داشتن آنها از عفونت های دهانی، مسواک آنها را به طور منظم تعویض کنید. همچنین توجه داشته باشید از مسواک نرم برای جلوگیری از خونریزی لثه ها استفاده کنید.

به صورت منظم به دندان پزشک مراجعه کنید

یک حرفه ای بهترین کسی است که می تواند شما را از سلامت دهان و دندان کودکتان مطمئن کند. به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کرده تا از سلامت کودکتان مطمئن شوید. کودکان شیرینی بسیار استفاده می کنند بنابراین اگر پس از وعده غذایی دها را شستشو ندهند، در خطر بروز مشکلات دندان قرار خواهند گرفت. بنابراین بهتر است سالی دو بار همراه کودکتان به دندان پزشک مراجعه کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: