در حالی که ما در حال مرور مقاصد مختلف برای مسافرتی ماجراجویی هستیم، به ندرت به مزایای سفر رفتن فکر می کنیم. تجدید قوا برای بازگشتن به زندگی روتین و کاری کاری است که تنها با سفر کردن به دست می آید! سفر به مناطق خوش آب و هوایی مانند کیش با استفاده از تورهای مختلف مانند تور کیش از تهران یکی از آن دسته از تفریحاتی است که تا آخر عمر برایتان به یادماندنی خواهند ماند! در ادامه این مطلب از سفرآس 24 بیشتر از مزایای سفر کردن به کیش خواهیم گفت.

چرا نمیتوان از سفر کردن چشم پوشی کرد؟

برخی از مهم ترین مزایای سفر کردن به هر مقصدی از جمله کیش را در ادامه بخوانید:

به شما کمک می کند عادت های بد را کنار بگذارید

مسافرت های هیجان انگیز مانند سفر با تور کیش از تهران می تواند به شما کمک کند از عادات بدی که در طول این سالها ایجاد کرده اید دوری کنید. به عنوان مثال، می تواند به شما در فراموش کردن سیگار کشیدن یا نوشیدن بیش از حد الکل کمک کند. علاوه بر این ، می تواند به شما در غلبه بر ترس از سخنرانی عمومی کمک کند. سفر با تور کیش از تهران شما را در موقعیت های اجتماعی مختلفی قرار خواهد داد که این ترس شما را رفع خواهد کرد.

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند

آیا می خواهید خطر بیماری خود را کاهش دهید؟ پس بیشتر سفر کنید! طبق مطالعات انجام شده ، سفر می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. محققان دانشگاه هاروارد اظهار کردند که برخی از اجزای سیستم ایمنی بدن می توانند با سفر به مکان جدیدی تحریک شوند. این اجزا مسئول محافظت از بدن شما در برابر عفونت ها و آلرژی ها هستند؛ پس چه بهتر که به مناطق خوش آب و هوایی مانند کیش با تور کیش از تهران سفر کنید!

شما را به فرد بهتری تبدیل می کند

یکی دیگر از مزایای سفر این است که می تواند شما را به فرد بهتری تبدیل کند. وقتی از مکان های جدید دیدن می کنید، با افراد جدید آشنا می شوید و چیزهای جدیدی یاد می گیرید، مطمئناً دیدگاه شما را نسبت به زندگی تغییر می دهد. در حقیقت ، سفر تور کیش از تهران می تواند به شما مدارا، پذیرش و فروتنی را بیاموزد.

چرا برای مسافرت رفتن اولین جایی که انتخاب میکنیم کیش است؟!

تقریبا هر ایرانی که میشناسید به سفر تور کیش از تهران حداقل یک بار فکر کرده است! اما باید بدانیم این جزیره چه جاذبه هایی دارد که تا این حد در بین مردم محبوب است. در ادامه برخی از جذابیت های دیدنی این جزیره که با تور کیش از تهران نیز میتوانید آن ها را مشاهده کنید با یکدیگر مرور میکنیم.

جاذبه های تاریخی داخل شهر

کیش دارای جاذبه های درون شهری زیادی است که در سفر تور کیش از تهران آن ها را مشاهده خواهید کرد. برخی از آن ها را در ادامه میخوانید.

شهر باستانی حریره

یکی از مکان های دیدنی که در تور کیش از تهران خواهید دید این شهر باستانی است که 800 سال قدمت دارد و 120 هکتار مساحت دارد. در گذشته حریره شهر بزرگ و باشکوه جزیره کیش بود. آثار باقیمانده از این شهر به دوره های ساسانی و اوایل اسلامی برمی گردد.

خانه آیانی

این خانه در شهر حریره واقع شده است و میتواند مقصد دیدنی بعدی شما در تور کیش از تهران باشد. این خانه نمایانگر خانه های قدیمی ایرانی در نزدیکی خلیج فارس است. قدمت این بنا به دوران ایلخانیان برمی گردد. در ساخت و تزئین نمای خانه کاشی هایی به شکل ستاره وجود دارد که نماد ثروت و زندگی مجلل هستند.

روستای باکو

این روستا یکی از قدیمی ترین و زیباترین روستاهای جزیره کیش است اگز به مناطق طبیعی علاقه دارید دیدن این مکان در سفر تور کیش از تهران به شما پیشنهاد میشود. روستای باکو نمادی طبیعی و دست نخورده از سبک زندگی اولین ساکنان جزیره کیش است. برای رسیدن به روستای باقو دو راه وجود دارد:

  • به سمت میدان قروب جزیره کیش حرکت کرده و سپس به سمت جاده روستای باق بپیچید.
  • از بزرگراه خلیج فارس به روستای باستانی برسید.

کشتی یونانی

مگر میشود با تور کیش از تهران سفر کنید و این جاذبه دیدنی را نبینید؟! این کشتی متعلق به یونان است. این بنا به دلیل نامعلومی در گل و لای در ساحل جزیره کیش گیر کرده است. برخی از قسمت های کشتی پوسیده است، اما دیدن غروب جزیره در کنار این کشتی در سفر تور کیش از تهران هنوز دیدنی است!

کاریز کیش

در گذشته ، ایرانیان از کاریز برای مدیریت آب های زیرزمینی استفاده می کردند. کاریز کیش دقیقاً به همین دلیل ساخته شده است. عمق آن 45 متر و طول آن 15 کیلومتر است. سقف 8 متری کاریز مملو از فسیل، صدف و مرجان است که قدمت آن بین 260 تا 560 میلیون سال پیش بر می گردد و دیدنی شگفت انگیزی در تور کیش از تهران برای کسانی است که به جاذبه های طبیعی و تاریخی علاقه زیادی دارند.

جزیره هندورابی

این جزیره یکی از مناطق جزیره است. این شهر حدود 28 کیلومتر با کیش فاصله دارد. افراد بسیار کمی در این منطقه زندگی می کنند و شغل آنها عمدتا ماهیگیری است پس حتما میتوانید حدسش را بزنید که این منطقه از سکوت و آرامش بینظیری برخوردار است. در سفر تور کیش از تهران دیدن این منطقه را از دست ندهید.

جاذبه های طبیعی کیش

لاکپشت دریایی کیش

در طبیعت کیش می توانید جاذبه های گردشگری بیشتری پیدا را کنید که دیدن آن ها در تور کیش از تهران خالی از لطف نیست

لاکپشت دریایی

لاک پشت های دریایی hawksbill در برخی از ماه های سال برای لانه سازی به مناطق حفاظت شده سواحل جنوبی و غربی جزیره مرجانی کیش می رسند. اگر در این ماه ها با تور کیش از تهران به این قسمت از جزیره بروید، می توانید لاک پشت ها را تماشا کنید که به ساحل شنا می کنند و زمین را برای لانه سازی کنار میکنند.

درخت انجیر مقدس

 در تور کیش از تهران از منطقه ای به نام دره پرتغال حتما دیدن کنید! در قسمت شمالی جزیره و در منطقه ای به نام دره پرتغال، مجموعه ای به همین نام وجود دارد که در اطراف یکی از قدیمی ترین درختان جزیره کیش معروف به درخت سبز ساخته شده است. این درخت انجیر از نظر برخی از بومیان مقدس است و حدود 600 سال عمر دارد. برای بسیاری، این درخت در تور کیش از تهران یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری کیش است.

دیگر جاذبه های دیدنی کیش که دیدنش واجب است!

در نهایت در اینجا جاذبه های دیگری را که در تور کیش از تهران منتظر بازدید شما هستند را معرفی خواهیم کرد.

نمایشگاه خزندگان کیش و پارک گوزن ها

نمیشود به سفر تور کیش از تهران  بروید و دیدن این پارک های طبیعی آن را را نادیده بگیرید! بیش از 100 خزنده در نمایشگاه خزندگان کیش زندگی می کنند. این نمایشگاه در کنار پارک آهوان (پارک گوزن ها) واقع شده است و فرصتی عالی برای بازدید از هر دو جاذبه است. پارک اهوان با مساحت 2 هکتار دارای 17 قفس برای نگهداری انواع حیوانات است. همچنین برخی از گونه های پرندگان استرالیایی در پارک آهوان نیزنگهداری می شوند. اگر از دوستداران حیوانات هستید دیدن این پارک ها را درتور کیش از تهران از دست ندهید!

باغ پرندگان و پارک دلفین ها

حدود 50 گونه پرنده در باغ پرندگان کیش وجود دارد. در قسمت دیگر پارک، یک آکواریوم آب شور وجود دارد که انواع پستانداران دریایی در آن نگهداری می شوند. نمایش دلفین ها و نمایش کلاسیک از دیگر جاذبه های پارک دلفین ها است که امکان ندارد در تور کیش از تهران از دیدن آن چشم پوشی کنید!

دیدن دنیای شگفت انگیز خلیج فارس با غواصی کیش

در مرکز غواصی کیش، دوره های آموزشی غواصی تفریحی وجود دارد. پس از اتمام جلسه نظری 15 دقیقه ای، آماده رفتن به زیر آب و دیدن دنیای شگفت انگیز آن خواهید بود. این مرکز انواع تورهای مختلف غواصی را برای مبتدیان و متخصصان در مناطق مختلف ارائه می دهد. همچنین قایق سواری های آهسته، قایق های بادی با سرعت بالا، چترو اسکی روی آب برای کسانی که دوست دارند کمی ماجراجویی به سفرهای خود اضافه کنند، یکی از جاذبه های گردشگری کیش است که باید در تور کیش از تهران از آن دیدن کنید.

بهترین زمان برای رفتن به کیش را میدانید؟!

آیا می دانید اکسیژن موجود در هوا در کیش بسیار بیشتر از سایر نقاط ایران است؟! این موضوع باعث کاهش آلودگی هوا در این جزیره زیبا شده است. اما بهترین زمان برای رفتن به آنجا با تور کیش از تهران چه زمانی است؟ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی دانید چه زمانی باید به کیش بروید، سایت رزرو تور https://safarus24.com به شما بهترین زمان ها برای رفتن به این جزیره را بیان کرده است. همراه ما باشید.

تصور کنید که با تور کیش از تهران به این جزیره سفر کرده اید و قرار است رویای غواصی در خلیج فارس را به واقعیت تبدیل کنید! به ساحل می روید اما به شما می گویند فصل غواصی در دریا به پایان رسیده است و به دلیل افزایش تعداد ژله ماهی ها شما نمی توانید این کار را انجام دهید! چه احساسی پیدا خواهید کرد؟ بنابراین باید بهترین زمان ها برای رفتن به جزیره با تور کیش از تهران را بدانید.

بهترین زمان از نظر آب و هوا

آب و هوا در این جزیره اولین نکته ای است که باید به آن توجه کنید. اختلاف دمای جزیره گاهی اوقات با رطوبت زیاد در طول سال به 9 درجه می رسد. شما نمی توانید درجه صفر را در این جزیره تجربه کنید و اگر بگویید در کیش هوا سرد است کاملاً بی معنی است! زیرا هوا در آنجا بسیار مرطوب است.

اگر زمان ورود شما به کیش با تور کیش از تهران هوا بارانی و طوفانی باشد، حرکت کشتی ها به اسکله کیش ممنوع است. در این زمان، شما باید صبر کنید تا هوا دوباره آفتابی شود. آفتابی شدن هوا گاهی اوقات تا فردا طول می کشد. بنابراین قبل از سفر به جزیره با تور کیش از تهران حتما آب و هوا را بررسی کنید.

آب و هوای این جزیره در هر فصل از سال متفاوت است. آب و هوایی که می تواند به عنوان بهترین زمان برای سفر به کیش در نظر گرفته شود بستگی به هدف سفر شما دارد. بنابراین ما آب و هوای جزیره را در بهار، تابستان، پاییز و زمستان توضیح می دهیم تا بتوانید فصل مورد علاقه خود را برای سفر تور کیش از تهران انتخاب کنید.

سفر به کیش در بهار

فصل بهار یکی از محبوب ترین فصل های سفر ایرانیان است. چرا که هوا د راین فصل عالی است و ردپای جشن باستانی نوروز را در همه جا کشور میشود دید و زمان بیشتری برای سفر با تور کیش از تهران وجود دارد. اما چرا بهار را برای سفر به کیش معرفی می کنیم؟ در تمام ماه های بهار ، آب و هوا معتدل است و بادهای شدید و بارندگی ها هنوز کم است. بیشتر ایرانیان مارس و آوریل را به عنوان زمان فراخوان در ایران انتخاب می کنند. برای سفر تور کیش از تهران به این جزیره می توانید ماه اردیبهشت تا خرداد را انتخاب کنید زیرا در این ماه ها هوا هنوز مرطوب نیست.

تابستان بهترین فصل برای شنا!

هوا در تابستان در کیش بسیار گرم و مرطوب است اما هیچ بارانی نمی بارد. گرمای شدید این جزیره گاهی در برخی نقاط آن به 50 درجه می رسد. بنابراین تابستان برای افرادی که از گرما فرار می کنند برای سفر تور کیش از تهران اصلا زمان مناسبی نیست و بدترین زمان خواهد بود! با وجود این گرما و رطوبت، تعداد گردشگران در این فصل هنوز زیاد است! اما چرا؟ زیرا حضور در جشنواره های تابستانه و قرعه کشی ها طرفداران زیادی دارد. این فصل برای تفریحات ساحلی عالی است و برای کسانی که عاشق آفتاب گرفتن هستند سفر با تور کیش از تهران را در این فصل پیشتهاد میکنیم.

سفر به کیش در پاییز

هوای پاییزی کیش با بارندگی شدید و تاریکی زودهنگام همراه است. بهترین زمان برای سفر به کیش مطمئناً پاییز نیست، اما برخی افراد با ترفندهایی سعی در جلب گردشگران دارند. ترفندهایی مانند جشنواره های تخفیف پاییزی، تخفیفهای 50 درصدی هتل ها را میتوان در این فصل مشاهده کرد بنابراین اگر میخواهید تور کیش از تهران شما برایتان ارزان تمام شود این فصل پیشنهاد خوبی است! در ماه اول پاییز هوا همچنان مرطوب و گرم است دقیقاً مانند تابستان! زمان محدودی برای گشت و گذار در فضای باز دارید اما نیازی نیست نگران این موضوع باشید زیرا مراکز خرید کیش بیشتر سرپوشیده هستند و آماده ارائه تخفیفات پاییزی به شما هستند.

سفری دلنشین در زمستان

کیش در طول زمستان مملو از روزهای بارانی است و روزهای بارانی زیادی را در سفر تور کیش از تهران خواهید دید. ما سفر تور کیش از تهران را به کسانی که مایل به نشستن در ساحل آفتابی و سفارش یک نوشیدنی دلچسب هستند در این فصل توصیه نمی کنیم. دمای هوا بین 9 تا 22 درجه در 24 ساعت شبانه روز متغیر است و هوای خنک و دلپذیر یکی از دلایلی است که زمستان را به بهترین زمان برای سفر به کیش تبدیل می کند. این آب و هوای معتدل در ماه های اسفند تا فروردین که نزدیک بهار است، زمان بیشتری را برای بازدید از جاذبه های کیش در اختیار شما قرار می دهد.

صحبت پایانی درباره سفر به کیش

سفر به کیش

چنانچه از طرفداران سفر به مناطق ساحلی هستید کیش باید اولین انتخاب شما باشد! سفر با تور کیش از تهران مزایای زیادی برای شما به همراه دارد. دیدن جاذبه های طبیعی  تاریخی کیش میتواند روحیه شما را تقویت کند و شما را برای از سر گرفتن یک زندگی روتین آماده کند اما لازم است تا قبل از سفر با تور کیش از تهران فصل مورد نظر خود را برای سفر به جزیره کیش انتخاب کنید چرا که در هر فصل با آب و هوایی متفاون رو به رو خواهید بود. انتخاب فصل بستگی به هدف شما از سفر با تور کیش از تهران دارد که خواند این مقاله تا حد زیادی به شما در انتخاب فصل مورد نطرتان کمک کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: