دستگاه بسته بندی یکی از ضروری ترین ماشین آلات چرخ صنعت می باشد که امروزه شاهد فراگیری گسترده آن هستیم. کاربرد های بی نظیر و غیر قابل جایگزین این دسته از ماشین آلات باعث شده است که هر روز به تکنولوژی آن افزوده شود و سبک های مختلفی از کارایی آن در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرید.

زمان های قدیم تحویل اجناس به صورت فله ای و باز صورت می گرفته و هیچ خبری از پکینگ کردن محصولات در میان نبوده است. این رویه تا سال های زیادی ادامه داشت و متاسفانه آسیب های زیادی را به جامعه بشریت نیز وارد می گرد. انتشار بیماری های عفونی و واگیر، فساد مواد غذایی، انتشار انگل ها، کاهش عمر محصولات، از بین رفتن خاصیت و ماهیت مواد غذایی و غیره از آسیب های شدیدی بود که جامع را درگیر کرده بود.

با گذر زمان و افزایش تقاضا، صنعتگران به فکر چاره این برای جبران تمامی این اتفاقات انفتادند و با ثبت اختراع اولین دستگاه بسته بندی، انقلاب بزرگی را در جهان ایجاد کردند. با روی کارآمدن دستگاه بسته بندی عمر مواد غذایی افزایش یاقت و فساد غذایی به شدت رو به کاهش رفت. این موضوع باعث شد تا میزان بیماری ها به شدت کاهش یابد و دیگر موضوعاتی مانند بیماری های هپاتیتی و انگلی کمتر مطرح شود.

هرچه زمان می گذشت قابلیت های بیشتری از دستگاه های بسته بندی به روی کار می آمد که امروزه شاهد حضور دستگاه های بسته بندی در تمامی صنعت های دنیا هستیم. اهمیت این موضوع تا جایی رسیده است که تقریبا تمامی افراد جامعه محصول بدون داشتن بسته بندی را معتبر نمی داند و از خرید آن خودداری می کند. در حال حاضر کاربرد دستگاه های بسته بندی از حوزه میوه و تره بار گرفته تا صنعت دارو و خودروسازی گسترش یافته است و تقریبا در تمامی صنعت های فعال دنیا حضور دارد. امروزه حتی آجر های ساختمان را نیز بسته بندی می کنند تا از خورد شدگی آنها جلوگیری شود و ظاهری شیک و مورد قبول داشته باشند.

انواع دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی را چگونه انتخاب کنیم؟

همانطور که گفتیم دستگاه بسته بندی در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل در انواع مختلفی قرار دارند. اگر قصد دارید از ماشین آلات بسته بندی استفاده کنید و یک کسب و کار موفق را راه اندازی کنید در ابتدا باید حوزه کاری و نیاز های خود را تعریف کنید تا مناسب ترین ماشین آلات بسته بندی را در کار خود استفاده کنید. برای انتخاب درست دستگاه بسته بندی می توانید از رویه زیر استفاده کنید.

گام اول) باید از خود بپرسید که من می خواهم در چه حوزه ای فعالیت کنم، نوع کسب و کاری را راه اندازی کنم و در نهایت چه محصولاتی را در چرخه بسته بندی قرار دهم. با این سوال ذهن شما را متمرکز بر روی فعالیت مورد نیاز میکند و با انجام درست آن گام اول پیشروی خود را برداشته اید.

گام دوم) از ماشین آلات بسته بندی برای چه محصولی می خواهید استفاده کنید؟ محصولات شما به صورت گرانولی(دانه ای یا حبه ای) هستند یا پودری و یا مایع؟ طرح این سوال می تواند نوع دسته بندی شما را به خوبی تعیین کند و شما را در انتخاب دستگاه بسته بندی مناسب به شدت کمک کند.

دستگاه بسته بندی گرانولی( مانند حبوبات، غلات، قند، چای و غیره) را نمی توان برای محصولات پودری(مانند ادویه جات و پودر های شیمیایی) استفاده کرد. همچنین نمی توان از دستگاه بسته بندی مایع مانند عسل و مایع دستشویی را برای مواد گرانولی استفاده کرد.

گام سوم) بعد از مشخص کردن دو گام بالاتر حالا باید به خودتان بگویید که من می خواهم با ماشین آلات بسته بندی چجوری پک های خودم را ایجاد کنم؟ این سوال نحوه تولید شما را مشخص می کند. مثلا من می خواهم ادویه بسته بندی کنم و آن را به صورت بسته های شاسه(تک نفره) در اختیار مشتریان قرار دهم. یا من می خوام بسته های یک کیلویی قند و چای تولید کنم(توزینی).

گام چهارم) در این گام شما نحوه بسته بندی و ارائه محصول خود به بازار را باید تعیین کنید. حالت های مختلفی از عملکرد دستگاه بسته بندی برای پک کردن محصولات وجود دارد که متناسب با نوع محصول خود از آنها استفاده می کنید. ماشین آلات بسته بندی پک های محصول را به صورت نایلونی(سلفون پیچ)، جعبه ای( در کارتن یا کیسه)، قوطی، ظروف یکبار مصرف، لیوانی و سایر روش های را در اختیار شما قرار می دهد. این شما هستید که باید بدانید کدامیک از این حالت برای شما بهترین است.

دستگاه بسته بندی خانگی

تقسیم بندی کلی دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی در دو حالت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نقش مهمی را در بخش زنجیره تولید، انتقال محصول و رساندن آن بدست مصرف کننده ایفا می‌کنند. از ماشین آلات بسته بندی جهت نگهداری و افزایش ماندگاری محصول در انبار، حمل محصول از کارخانه و توزیع آن در مراکز پخش و نهایتا رساندن آن به دست مشتری استفاده می‌شود.

جهت خرید و استعلام قیمت دستگاه بسته بندی از جمله: قیمت دستگاه نیمه اتوماتیک بسته بندی حبوبات و قیمت دستگاه تمام اتوماتیک بسته بندی حبوبات، قیمت ماشین آلات بسته بندی خشکبار، دستگاه بسته بندی اصفهان و دستگاه شیرینگ اصفهان با شماره زیر تماس بگیرید.

در ادامه به معرفی انواع دستگاه بسته بندی اصفهان، ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی، دستگاه بسته بندی حبوبات، دارویی و شیمیایی و معرفی کاربرد های هر یک می پردازیم. جهت استعلام قیمت و مشاوره جهت سفارش یا خرید انواع ماشین آلات بسته بندی، تماس حاصل نمایید.

خرید انواع دستگاه بسته بندی بر اساس نوع محصول

آیا شما هم جزو افرادی هستید که نمیدانید از چه دستگاه بسته بندی برای محصولات خود استفاده کنید؟ اصلا جای نگرانی وجود ندارد چرا که ما تمام دستگاه ها را بر اساس نوع محصول به گونه ای دسته بندی کرده ایم که برای دریافت مشخصات، قیمت و خرید هر کدام، کافی است بر روی آنها کلیک نمایید. برای مثال اگر شما به دنبال دستگاه بسته بندی خانگی برای مواد پودری تولیدی یا ماشین آلات بسته بندی حبوبات در منزل خود هستید، ما می توانیم بهترین و ارزان ترین دستگاه را برای کسب و کار خانگی شما فراهم آوریم.

دستگاه بسته بندی مواد گرانولی

از دستگاه های بسته بندی مواد گرانولی که هم بصورت دستگاه اتوماتیک و هم بصورت دستگاه نیمه اتوماتیک می‌باشد، جهت بسته بندی حبوبات، آجیل، خشکبار و میوه خشک، بسته بندی دانه قهوه و غیره استفاده می شود. دستگاه های بسته بندی حجمی و توزینی می توانند برای این دسته از مواد موثر واقع شوند. در زیر شما می توانید لیستی از این ماشین آلات بسته بندی را مشاهده نمایید.

منبع: https://gashta-sanat.ir/product-category/packaging-machines

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: