شاید حالا با واکسینه شدن بسیاری از مردم، شاهد اوج گرفتن عروسی‌ها و جشن‌های خانوادگی هستیم. بعضی از خانم‌ها و آقایان هم بعد از دوران قرنطینه به فکر سر زدن به آرایشگاه‌های حرفه‌ای هستند تا سرو صورتشان را صفا دهند. اگر مالک سالن زیبایی یا آرایشگاه هستید، باید بدانید که سرچ کردن در گوگل و شبکه‌های اجتماعی برای این افراد در اولویت قرار دارد. حالا به لطف فناوری، حجم بالایی از اطلاعات در اختیار همه قرار دارد. اگر افراد، هیچ اطلاعاتی از کسب و کار شما در فضای آنلاین پیدا نکنند، به سرعت دلزده می‌شوند. طراحی سایت برای سالن زیبایی هم مثل سایر کسب و کارها اهمیت دارد. در این مقاله شما را با ضرورت این کار آشنا می‌کنیم.

اهمیت طراحی سایت برای سالن زیبایی

اگر کسب و کارتان در زیر مجموعه صنعت زیبایی قرار دارد، پس علاوه بر داشتن اکانت در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، بهتر است به فکر طراحی سایت باکیفیت هم باشید. کار کردن در حوزه زیبایی، بسیار خوشایند است. پس این جذابیت و خدمات حرفه‌ای زیبایی را به رخ بکشید. برای این کار به سایتی‌ تر و تمیز نیاز دارید. مخاطبان با دیدن سایت سالن زیبایی به روز و کامل، در عرض چند ثانیه تصمیم می‌گیرند که بابت چه خدماتی به شما مراجعه کنند. بنابراین اولین برداشتی که از خودتان به تصویر می‌کشید، مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

البته طراحی وب سایت بی‌کیفیت هم کمکی به توسعه کسب و کارتان نمی‌کند و از طرف دیگر به اعتبارتان هم لطمه می‌زند. طراحی سایت پیچیده که پیدا کردن هر چیزی در آن وقت‌گیر است، هم فایده‌ای ندارد. برای رسیدن به بهترین نتیجه، فردی را استخدام کنید که قبلاً وب سایت حرفه‌ای و سفارشی برای سالن‌های زیبایی طراحی کرده است. از طرفی هم برای کاهش هزینه طراحی می‌توانید به فریلنسرهای حرفه‌ای در سایت‌های دورکاری مثل کارلنسر مراجعه کنید. فریلنسرهای طراح را با توجه به نمونه کارهای قبلی و رزومه کاری با هم مقایسه کنید و بهترین فرد را انتخاب کنید.

طراحی سایت آرایشگاهی

فواید طراحی سایت برای سالن‌های زیبایی یا آرایشگاه زنانه و مردانه

اگر هنوز هم این سوال که «آیا سالن زیبایی من به سایت نیاز دارد؟» کلنجار می‌روید، به فواید زیر توجه کنید:

1.با ترندهای روز آرایشگری همراه می‌شوید

صنعت زیبایی، مدام در حال تغییر است. با ارائه آخرین ترندهای روز دنیا در سایت زیبایی خودتان، مشتریان شما را کسب و کاری مدرن و به روز در نظر می‌گیرند. طراحی وب سایت زیبایی، بهترین ابزار برای نشان دادن تخصص، تجربه و دانش در زمینه آخرین ترندها و تکنیک‌های روز در کنار محصولات باکیفیت مورد استفاده در سالن است.

2.برنده رقابت می‌شوید

تعداد سالن‌های زیبایی، هر روز رو به افزایش است. اکثر آرایشگاه‌های ایرانی هم کسب و کارشان را در اینستاگرام تبلیغ می‌کنند. برای بردن این رقابت، باید حداقل در دو صفحه اول از نتایج موتورهای جستجو از جمله گوگل، ظاهر شوید. با طراحی سایت حرفه‌ای و سئو شده، به خوبی در معرض دید مشتریان قرار می‌گیرید. از طرفی مشتریان فعلی هم با اظهار نظر مثبت در سایت، باعث افزایش تعامل در سایت می‌شوند. در نتیجه گوگل هم سایت شما را برای مخاطبان هدف، مفید دانسته و رتبه شما را بابت کلیدواژه‌های صنعت زیبایی، افزایش می‌دهد.

3.محصولات زیبایی خودتان را در سایت عرضه می‌کنید

وب سایت بهترین تاکتیک برای تبلیغ محصولات زیبایی است. مشتریان با دیدن اثرات و خواص محصولات و خدمات بهداشتی و آرایشی، راحت‌تر بابتش پول پرداخت می‌کنند. می‌توانید صابون، روغن، عطر، نرم کننده و مرطوب کننده‌های دست سازتان را به نام برند سالن زیبایی خودتان در سایت معرفی کنید. یا این که نمایندگی فروش سایر برندهای معتبر شوید. در وب سایتT روش استفاده از محصولات و نظرات مشتریان راضی را قید کنید.

4.وجه تمایز خودتان را نشان می‌دهید

آیا حس و حال سالن زیبایی شما، خاص و خوشایند است؟ آیا خدمات بسیار متنوعی دارید؟ آیا مشتریان فعلی بیشتر برای تجدید روحیه و انرژی گرفتن به سایت شما مراجعه می‌کنند؟ آیا مشتریان جدید، در حین ورود به سالن، مجذوب فضای آن می‌شوند؟ با طراحی وب سایتی خوب، این وجه تمایز را نشان دهید. فضای فرح بخش با دکوراسیون رویایی، سیستم صوتی عالی، نورپردازی جذاب و سبک خاص تعامل با مشتریان را نمایش دهید.

ذکر این موارد برای مشتریانی که تا به حال سالن شما را ندیده‌اند، بسیار مفید است. بنابراین گردش (تور) مجازی و حتی 360 درجه در سالن، مشتریان جدید را برای حضور در سالن تشویق خواهد کرد.

سالن زیبایی

5.پذیرش را آنلاین انجام می‌دهید

مشتریان می‌توانند به صورت تمام وقت با مراجعه با وب سایت سالن زیبایی، وقت بگیرند، وقت قبلی را تغییر داده یا لغو کنند. بنابراین دیگر با شلوغی در تماس حضوری و تلفنی مواجه نمی‌شوید و احتمال از دست دادن مشتری هم کاهش می‌یابد. با این روش، مدیریت سالن زیبایی در زمان اوج مشتری مثل ایام عید راحتتر انجام می‌شود.

6.تخفیف‌ها و پیشنهادات تبلیغاتی را مطرح می‌کنید

با طراحی وب سایت برای سالن زیبایی یا آرایشگاه خودتان به راحتی تخفیف‌ها، پیشنهادات ویژه، پکیج‌های آرایشی و درمانی و عرضه محدود محصولات و خدمات را در معرض دید مشتریان قرار می‌دهید.

7.حس خوبی به کارکنان‌تان می‌دهید

اگر روی وب سایت سالن خودتان، بیوگرافی کوتاهی از کارکنان ارائه دهید، عالی می‌شود. با این روش، هم برای کارکنان ارزش قائل می‌شویدو هم مشتریان، قبل از رویارویی با مهارت‌های آن‌ها آشنا می‌شوند.

8.با طراحی وب سایت برای سالن زیبایی به رشد شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کنید

با داشتن سایت فعال و به روز، حضورتان در سایر شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیسبوک هم تقویت می‌شود. می‌توانید اکانت شبکه‌های اجتماعی را به وب سایت خودتان متصل کنید تا بازدید کنندگان سایت، شما را فالو کنند. همچنین لینک سایت را در اکانت‌های اجتماعی قرار دهید تا ترافیک سایت هم افزایش یابد.

9.اعتبار کسب و کارتان را افزایش می‌دهید

علاوه بر این که خودتان، فردی حرفه‌ای هستید و محصولاتی عالی دارید، به ابزاری حرفه‌ای هم در فضای آنلاین نیاز دارید. با طراحی سایت حرفه‌ای به توجه زیادی در فضای مجازی می‌رسید. در مورد برندتان با مخاطب صحبت می‌کنید و دلیل حرفه‌ای بودنتان را توضیح می‌دهید.

با داشتن سایت زیبایی، ورد زبان‌ها می‌شوید و تصویری متقاعد کننده از کسب و کارتان را نشان می‌دهید. درون وب سایت، تجربه دیگران از خدمات و محصولات خودتان و دلیل انتخابشان را به همه نمایش دهید. هنگامی که مخاطبان هدف و مشتریان احتمالی با سایتی حرفه‌ای و ترو تمیز مواجه می‌شوند؛ به تجربه، استعداد و ارزش کارتان ایمان می‌آورند.

سایت زیبایی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • یک سایت زیبایی خوب مثل هر سایت حرفه‌ای دیگری دارای هوم پیج یا صفحه اصلی است. تمامی بخش‌هایی که در ادامه مطرح می‌شوند را به طور واضح و خوانا در این صفحه جای دهید.
 • یکی از بخشهای مهم در سایت سالن زیبایی، صفحه درباره ما است. کسب و کارتان با شماره‌های تماس، نشانی دقیق، ساعات کاری و داستان شروع کارتان را در این قسمت قرار دهید. اگر می‌خواهید، خاص عمل کنید، ویدئویی برای معرفی کسب و کارتان را در اینجا قرار دهید.
 • قسمت مربوط به لیست قیمتها، تعرفه خدمات و پکیج‌های مختلف خدمات عروس هم مفید است. مشتریان با دیدن این اطلاعات شفاف، قبل از حضور در سالن، تصمیمشان را می‌گیرند.
 • نمونه کارها را در قالب گالری تصاویر و یدئو روی سایت بارگذاری کنید. محتوای تصویری به خوبی کیفیت خدمات شما را نمایش می‌دهد. هرگز از تصاویر دست دوم روی وب استفاده نکنید. استفاده از تصاویر مشتریان راضی، بسیار هوشمندانه‌تر و معتبرتر است.
 • بخش مجزایی را برای ثبت خدمات و محصولات عروس در نظر بگیرید. معمولا این بخش را تحت عنوان خدمات VIP ، مجلسی یا عروسی ثبت کنید.
 • تصویر مجوزها، گواهینامه‌ها و مدارک معتبر آرایشگری و پیرایشگری را هم به تفکیک کارکنان ارائه دهید.
 • قسمت یا دکمه مربوط به رزرو آنلاین نوبت را واضح نمایش دهید.
 • ثبت نظرات و رضایت مشتریان وفادار در سایت سالن زیبایی هم باعث جذب افراد بیشتری می‌شود. نظرات مثبت را از بخش نظرات سایت و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام جمع آوری کنید تا مشتریان جدید ببینند.
 • قسمت فروشگاه آنلاین هم فضای خوبی برای عرضه محصولات و خدمات جاری و آتی است. اگر هم دوره‌های آموزشی آرایشگری و پیرایشگری موقت و دائم را ارائه می‌دهید، تاریخ و هزینه آنها را در این قسمت ثبت کنید.
 • با کمک فرم دریافت اطلاعات مشتری هم می‌توانید خبرنامه ایمیلی خودتان را تشکیل دهید. در نتیجه رویدادها، تخفیف‌ها و هر گونه اطلاعات جدید را برای مخاطبان ارسال می‌کنید.

انتخاب مدل مو

هزینه سفارش طراحی سایت سالن زیبایی

هزینه سفارش سایت زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین عوامل، بودجه شما و مهارت طراح است. ساده‌ترین سایت را می‌توانید به قیمت حدود یک تا دو میلیون تومان به شرکت‌های طراحی سایت سفارش دهید. حداکثر قیمت طراحی سایت در این شرکت‌ها هم به ویژگی‌های مدنظر سفارش دهنده وابسته است. ویژگی‌هایی که هزینه و زمان تحویل سفارش طراحی سایت را افزایش می‌دهند به شرح زیر هستند:

 • قابلیت ثبت، تغییر و لغو آنلاین نوبت مراجعه حضوری به سالن زیبایی
 • قابلیت پرداخت اینترنتی و اتصال به درگاه پرداخت بانکی
 • طراحی بخش مربوط به ثبت حساب کاربری مشتریان
 • طراحی اپلیکیشن موبایلی متصل به سایت
 • امکان ارائه مشاوره آنلاین و نظر سنجی

شرکت‌های طراحی سایت معمولا دارای پشتیبانی یک ساله برای پکیج‌های مختلف طراحی (مثل طلایی، نقره‌ای و برنزی) هستند. اگر می‌خواهید با هزینه کمتری به طراحی باکیفیت برسید، می‌توانید از فریلنسرهای حرفه ای طراح سایت در پلتفرمهای فریلنسینگ مثل کارلنسر کمک بگیرید. این افراد با هزینه های بسیار کمتر از شرکت های طراحی سایت، کار طراحی سایت  ساده و کاربردی را انجام می‌دهند.

البته توجه کنید که هزینه طراحی اولیه با هزینه نگهداری سایت فرق دارد. هزینه نگهداری به رفع مشکلات، به روز رسانی، ایجاد تغییرات و حفظ امنیت سایت مرتبط است. حداقل هزینه نگهداری هم سالیانه ممکن است بین چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان باشد. همچنین در کنار طراحی سایت، شما به استخدام افرادی جهت تولید محتوا، سئو و دیجیتال مارکتینگ، پشتیبانی، طراحی گرافیک و... هم نیاز دارید. این افراد را نیز می‌توانید با هزینه مناسب در سایت های دورکاری و فریلنسینگ پیدا و استخدام کنید. فراموش نکنید که آرایشگاه یا سالن زیبایی خود را در نقشه های جهانی مانند نقشه گوگل (Google maps) نیز ثبت کنید.

استخدام طراح سایت سالن زیبایی یا آرایشگاه

اگر می‌خواهید به طراحی عالی برسید، پس به دنبال استخدام فردی حرفه‌ای بروید. البته خودتان هم می‌توانید با کمک پلتفرم‌های سایت ساز یا سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس به طراحی سایت بپردازید. ولی اگر سابقه و مهارتی در طراحی ندارید، به نتیجه باکیفیت و حرفه‌ای نمی‌رسید. از طرفی این کار به وقت و انرژی نیاز دارد که در کنار مدیریت سالن زیبایی، دشوار است.

با همکاری فردی با سابقه در این زمینه می‌توانید تصویر آنلاین کسب و کار و برندتان را بسازید. پیشنهادات و انتظارات خودتان را با طراح سایت در میان بگذارید. برای تولید محتوای متنی و تصویری خوب، وقت بگذارید. یک مالک آرایشگاه حرفه‌ای، هیچ نکته‌ای را از قلم نمی‌اندازد.

نظر شما درباره داشتن وبسایت برای آرایشگاه یا سالن زیبایی چیست؟ آیا داشتن یک پیج در اینستاگرام کافیست یا نیاز به سایت هم هست؟ اگر صاحب یک آرایشگاه یا سالن زیبایی هستید، وبسایت دارید؟ اگر به آرایشگاه مراجعه می‌کنید، قبل از مراجعه به پیج یا سایت آن سر می‌زنید؟ دیدگاه تان را در این مورد بنویسید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: