جراحی بینی می‌تواند به دلایل متعددی همچون، شکستگی، انحراف بینی، زیبایی و... صورت بگیرد. دکتر شیما حاجی بگلو، یکی از برترین پزشکان در حوزه جراحی بینی و رفع ایرادات موجود در این عضو بدن است. اما آیا انجام عمل بینی، برای شما ضروری است؟! بدون شک یکی از مهم‌ترین دغدغه افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند، این است که آیا کاندید مناسبی برای جراحی هستند یا نه؟! به عبارت دیگری، شما باید مطمئن شوید که آیا مشکل شما، نیاز به جراحی دارد و با انجام جراحی بینی، رفع می‌شود یا خیر؟! در ادامه، به بررسی این موارد خواهیم پرداخت و کاندیدهای مناسب جراحی را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

انجام عمل زیبایی بینی به چه افرادی توصیه می شود؟

هدف و قصد افراد از انجام جراحی بینی، بسیار اهمیت دارد؛ چرا که در این صورت، می‌توان پزشک مربوطه را در جریان انگیزه جراحی قرار داد و به این ترتیب، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. در ادامه، به برخی از شایع‌ترین دلایل انجام این جراحی و افرادی که برای آن مناسب هستند، اشاره می‌کنیم:

  1. افراد دارای فرم بینی بزرگ
  2. افراد دارای مشکلات تنفسی ناشی از ساختار نامناسب بینی
  3. افراد دارای بینی کج
  4. افراد دارای قوز بینی
  5. افرادی با مشکلات شکستگی بینی
  6. و...

افرادی که در بالا ذکر کردیم، کاندید بسیار مناسبی برای انجام جراحی زیبایی بینی هستند. همچنین، توجه داشته باشید که موارد دیگری نیز مانند، افتادگی نوک بینی، گشاد یا تنگ بودن سوراخ‌های بینی و... نیز می‌توانند افراد را به کاندید مناسبی برای جراحی بینی تبدیل کنند. به صورت کلی، افرادی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند و در پی ارتقا زیبایی چهره خود هستند، کاندید بسیار مناسبی برای انجام جراحی زیبایی بینی هستند. البته، توجه داشته باشید که بهره‌مندی از یک پزشک متخصص و حاذق در زمینه جراحی بینی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین منظور، می‌توانید از خدمات و مشاوره دکتر شیما حاجی بگلو، برای جراحی زیبایی بینی خود بهره ببرید.

عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی برای رفع چه مشکلاتی مناسب است؟

جراحی زیبایی بینی، می‌تواند با اهداف و انگیزه‌های متفاوتی صورت بگیرد. در واقع، شما می‌توانید با کمک جراحی بینی، بسیاری از مشکلات موجود در ساختار و ظاهر بینی خود را رفع کرده و به این ترتیب، زیبایی و عملکرد آن را بهبود بخشید. جالب است بدانید که عملکرد مناسب و درست بینی، می‌تواند بر سلامتی افراد نیز تأثیرگذار باشد. برخی از رایج‌ترین مشکلاتی که به واسطه جراحی بینی توسط دکتر شیما حاجی بگلو برطرف می‌شوند، عبارت‌اند از:

  • شکستگی استخوان بینی
  • ظاهر نامناسب بینی
  • مشکلات تنفسی ناشی از ساختار نامناسب بینی
  • و...

بهبود ظاهر نامناسب بینی و همچنین، درمان شکستگی بینی، دو مورد از رایج‌ترین دلایل انجام جراحی بینی است که افراد را کاندید مناسبی برای این جراحی می‌کنند. در ادامه، به صورت مفصل، به این دو مورد می‌پردازیم.

ترمیم شکستگی بینی

شکستگی و ترک استخوان بینی، یکی از عواملی است که افراد را کاندید مناسبی برای جراحی بینی می‌سازد. توجه داشته باشید که شکستگی بینی، می‌تواند در اثر عوامل مختلفی همچون، تصادف، ضربه و...، ایجاد شود. در صورتی که استخوان بینی، به صورت درست و مناسب جوش نخورد، می‌تواند تأثیرات مخربی بر عملکرد و زیبایی بینی شما داشته باشد. در این شرایط، برای بهبود شکستگی استخوان بینی و قرار دادن آن در جای مناسب خود، جراحی بینی توسط دکتر شیما حاجی بگلو، یکی از بهترین گزینه‌های موجود است.

به واسطه جراحی بینی، پزشک متخصص، استخوان شکسته بینی را ترمیم کرده و در جای درست خود قرار می‌دهد تا استخوان بینی، به صورت درست و اصولی جوش بخورد. این مورد، باعث می‌شود که پس از بهبود شکستگی بینی، دیگر با کج بودن بینی مواجه نباشیم. توجه داشته باشید که کج بودن بینی، می‌تواند منجر به مشکلات تنفسی شود و همچنین، زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، ترمیم شکستگی بینی، توسط متخصص عمل بینی دکتر شیما حاجی بگلو، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بهبود زیبایی ظاهری

بینی، یکی از مهم‌ترین اجزاء صورت است که نقش بسزایی در زیبایی افراد دارد. عدم تناسب بینی با دیگر اجزاء صورت، می‌تواند منجر به برهم خوردن زیبایی چهره و کاهش اعتماد به نفس در افراد شود. این موضوع به نوبه خود، می‌تواند بر دیگر مسائل روانی فرد تأثیر گذاشته و باعث منزوی شدن و گوشه‌گیری او شود. بنابراین، اگر از ظاهر بینی خود راضی نیستید و این موضوع، باعث سرکوب اعتماد به نفس شما می‌شود، می‌توانید با انجام جراح زیبایی بینی، گامی موثر در جهت افزایش زیبایی و عزت نفس خود بردارید.