کاندوم از بارداری و بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند. آن در واقع مانعی است در برابر مایع منی و سایر مایعات بدن که از مهبل و یا مقعد خارج می شوند. کاندوم هم برای مردان و هم برای زنان وجود دارد. اما از هر دو در یک زمان نمی توان استفاده کرد. بخاطر اینکه یکی از آنها می تواند به دیگری بچسبد و یا باعث پارگی آن شود.

کاندوم مخصوص آقایان

کاندوم یک پوشش پلاستیکی نازک است که آقایان در حین رابطه جنسی باید آلت تناسلی خود را با آن بپوشانند. کاندوم انواع مختلفی دارد که عبارتند از لاتکس، پلاستیکی، پوست بره. اکثر کاندوم های موجود در بازار از جنس لاتکس می باشند. اگر ششما به آن مواد حساسیت دارید می توانید از آنهایی که از جنس پلاستیک هایی نظیر پلی اورتان و یا پلی ایزوپرن هستند استفاده کنید. کاندوم های پلاستیکی در انواع سکس اعم از واژن ، مقعد و یا دهانی شما را از ابتلا به بیماری های مقاربتی نظیر ایدز، تب خال ، کلامیدیا و یا سوزاک حفظ می کنند. کاندوم های طبیعی یا پوست بره از موادی ساخته شده اند که از جنس روده گوسفند است. همچنین آنها مانع از بارداری می شوند اما همانند پوست انسان منافذ متعددی دارند و این بدان معناست که آنها از شما در مقابل بیماری های مقاربتی محافظت نمی کنند.

روغن یک نوع مایع موجود در کاندوم است که می تواند از درد و سوزش درهنگام رابطه جنسی جلوگیری کند و همچنین مانع از پاره شدن کاندوم نیز می شود. اگر نوعی را خریداری کرده اید که حاوی روغن نیست بدون شک برای آسان شدن رابطه جنسی می خواهید مقداری روغن به آن اضافه کنید. مطمئن شوید که از یک مایعی که حاوی آب است استفاده کنید زیرا مواد سفتی نظیر وازلین به کاندوم آسیب می زند و مانع از کار آن می شود.

اسپرم کش ماده ای است که باعث مرگ اسپرم ها می شود و برخی از کاندوم ها حاوی آن هستند. هنگامیکه شما از هردوی آنها استفاده می کنید می توانید خطر بارداری را کاهش دهید.

کاندوم خاردار از آن نوعی است که آج دار است و برای افزایش لذت شما و شریک زندگیتان است. اما این نوع کاندوم چگونه باعث می شود که احساسی متفاوت نسبت به سایر انواع کاندوم را تجربه کنید. اگر کاندوم مانع لذت بردن شما و شریک جنسیتان می شود بهتر است از نوع خاردار آن استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: