ـ بهبودی عاطفی

بسیاری از پزشکان معتقدند که اینکه همسر شما بدن خود را در خطر به دنیا آوردن نوزاد می اندازد شبیه معجزه است پس بسیاری از آقایان، آنچه می خواهند صرفا خوابیدن در کنار همسرشان است پس تا حدودی مقوله سکس را برای کمک به همسرشان فراموش می کنند و به بوسیدن، در آغوش کشیدن و نوازش او می پردازند.اما سوال این است که آیا این روش خوبی است؟

این شیوه درستی نیست بسیاری از مردان پس از دنبال کردن این روش اشاره کردند که همسرانشان بعد از گذشت 2 ماه شروع به گریه کردند و مردان محکوم شده اند به اینکه دیگر علاقه ای به برقراری رابطه با همسرشان ندارند. تلاش شما برای کاهش فشار عاطفی به این روش باعث می شود تا او احساس ناخوشایندی داشته باشد که این امر باعث ایجاد احساس نارضایتی در رابطه با بدن و هیکل او می شود.

تمامی این احساسات در میان بانوان شایع است و بسیاری از آنها نگران این هستند که همانند گذشته برای همسرانشان جذاب نباشند. برای رفع این نگرانی توصیه می شود که آقایان اغلبا به زبان بیاورند که چقدر همسرشان اندام زیبایی دارد و چقدر او را دوست دارند.

ـ شروع دوباره رابطه جنسی

بسیاری از زوجین پس از گذشت چند ماه به برقراری رابطه جنسی روی می آورند اما در این میان ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند که سابقا برای آن ها پیش نیامده است. بسیاری از مردان می گویند که دخول صورت می گیرد اما واژن بسیار خشک است ( امری که قبل از زایمان سابقه نداشته.) و هیچگونه وازلین و یا کرمی در دسترس ندارند. (چون در گذشته به آن نیازی نداشتند.) و یا برخی دیگر از شروع درد در واژن همسر خود صحبت می کنند که باعث عدم ادامه رابطه جنسی می شود.

پزشکان معتقدند که اینگونه تجربه ها عادی هستند. خشکی به علت تغییرات هورمونی بود زیرا شیرمادر میزان استروژن موجود در بدن زن را کاهش می دهد که این امر سبب خشکی واژن می شود و او توصیه می کند که حتما از روغن و یا نرم ککنده مخصوص استفاده کنید. استفاده از این کرم ها از میزان خشکی کاسته و درد حاصل را کاهش می دهد. پزشکان معتقدند که بهتر است در این دوران مردان بر روی زنان قرار گیرند و در این موقعیت رابطه جنسی داشته باشند.

زنان ممکن است از آسیب دیدن و یا کشیده شدن دوباره واژن خود بترسند پس سعی کنید به او اطمینان دهید که بهترین سکس را در طی این مدت تجربه می کنید. فراموش نکنید که لمس سینه خانوم ها در این دوران باید به آرامی صورت گیرد و هرگونه نوازش سنگین و فشار ممنوع است. نوک سینه بانوان در این دوران حساس و لطیف است و برای شیردهی است.

تمام نگرانی ها و مشکلاتی که در این مقاله مورد اشاره قرار گرفت در میان تمامی زوجین شایع است پس بهتر است مردان کمی با این اوضاع و احوال کنار بیایند و در کنار همسرشان باشند و به او اطمینان دهند که همانند سابق بهترین است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: