استمنا معمولا به عملی گفته می شود که فرد بدن خود را بخصوص اندام های جنسی را برای لذت جنسی لمس می کند. استمنا اغلب در اوج لذت جنسی به پایان می رسد اما نه همیشه. استمنا بسیار رایج است. مطالعات نشان می دهد که حدود 7 نفر از 10 نفر مرد بالغ و بیش از 5 نفر از 10 زن بالغ استمنا می کنند و متاسفانه این عمل در بین کودکان و نوجوانان نیز رایج است.

شروع به خودارضایی در هر زمان از زندگی افراد امکان دارد. بسیاری از کودکان با رشد کردن و ایجاد تغییرات در بدنشان شروع به خودارضایی می کنند و اغلبا لمس اندام تناسلی به آنها احساس خوبی می دهد.کودکان در حین خودارضایی توهمات جنسی ندارند اما این امر در دوران بلوغ جنبه جنسی پررنگ تری پیدا می کند.

بهتر است به کودکان آموزش دهند که خودارضایی امری طبیعی است و مضر نیست و به بدنشان آسیب نمی رساند.همچنین بهتر است حریم شخصی خود را در حین خودارضایی حفظ کنند. شایع ترین دلایلی که افراد بزرگسال خودارضایی می کنند عبارت است از:

ـ از بین بردن تنش جنسی. ـ رسیدن به لذت جنسی. ـ نداشتن شریک جنسی. ـ آرام شدن.

بسیاری از مردم تصور می کنند که استمنا زمانی است که فرد شریک جنسی نداشته باشد اما این درست نیست.بهتر است بدانید که افرادی که بطور منظم شریک جنسی دارند بیشتر در معرض خودارضایی هستند تا آنهایی که شریک جنسی ندارند.

فواید استمنا

استمنا می تواند برای سلامت روانی و جسمانی فرد مفید باشد.افرادی که نسبت به بدن خود، جنس و استمنا احساس خوبی دارند ، بیشتر از سایرین در برابر بیماری های مقاربتی و حاملگی ناخواسته محافظت می کنند.

استمنا یکی از بهترین روش هایی است که می توانیم با تمایلات جنسی خود آشنا شویم.این در واقع به ما کمک می کند که با نقاط حساس بدن خود آشنا شویم و بدانیم که چگونه به هیجان و اوج لذت جنسی خواهیم رسید.یادگیری آنچه که با احساس خوبی همراه است می تواند شانس شما را از احساس لذت با شریک جنسی افزایش دهد.

استمنا می تواند سلامت جسمی ، روانی و بهداشت جنسی و سلامت روابط جنسی فرد را بالا ببرد. استمنا اححساس خوشایندی را ایجاد می کند که باعث می شود بیشتر با شریک جنسی اتان رابطه داشته باشید. همچنین از نظر جنسی فرد یاد می گیرد که لمس چه نقاطی از بدن برایش خوشایند است و تحریک جنسی او چگونه است. توانایی ارگاسم در فرد بهبود می یابد در نتیجه فرد به یک رضایت جنسی دست می یابد. افزایش خواب ، عزت نفس و بهبود تصویر ذهنی از بدن از جمله مزایای استمنا است.

خودارضایی برای افرادی که از داشتن رابطه جنسی پرهیز می کنند بسیار مفید خواهد بود زیرا اختلالات عملکرد جنسی و استرس را کاهش می دهد و تنش های جنسی، گرفتگی های قاعدگی و تنش عضلانی را از بین می برد. بعلاوه تقویت عضلات لگن و مقعد را بهمراه دارد. همچنین سبب کاهش نشت ادرار بطور غیرارادی و پرولاپس رحم در زنان می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۶۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: