افراد رابطه جنسی را به شیوه های گوناگون تعریف می کنند که می تواند شامل رابطه جنسی دهانی ، واژن و یا رابطه جنسی مقعدی باشد. رابطه های جنسی دهانی ، واژینال و مقعدی خطرات بیشتری نسبت به سایر فعالیت های جنسی دارند از جمله بارداری و یا گسترش بیماری های مقاربتی. اگر شما و شریک جنسی اتان هرگونه رابطه جنسی را تجربه کرده اید بهتر است از سلامت آن و مراقبت از خود در برابر بیماری ها مطمئن شوید.

همانطور که گفتیم مردم رابطه جنسی را به شیوه های گوناگون تعریف می کنند برخی دخول را صرفا رابطه جنسی بشمار می آورند بدین معنا که آلت تناسلی حتما باید داخل واژن شود تا بتوان به آن رابطه جنسی گفت. اما این نظریه را خیلی از افراد قبول ندارند. آنچه رابطه جنسی نامیده می شود را می توان بدین شکل دسته بندی کرد:

ـ رابطه جنسی از طریق واژن ( دخول صورت گیرد.)

ـ رابطه جنسی دهانی ( تماس دهانی با دستگاه تناسلی )

ـ رابطه جنسی مقعدی ( دخول آلت تناسلی مرد به مقعد زن )

ـ رابطه جنسی تماسی ( صرفا مالش آلت تناسلی )

ـ رابطه جنسی با دست ( تماس دست با آلت تناسلی )

ـ استمناء

اکثر متخصصین و عموم مردم معتقدند که همه روابط بالا بنوعی رابطه جنسی بشمار می آیند.

ارگاسم چیست؟

اوج لذت جنسی تا تنش عضلانی که می تواند با هرگونه تحریک جنسی اتفاق بیفتد را ارگاسم می گوییم. آقایان خیلی سریعتر و آسانتر از خانوم ها به ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی می رسند. بعلاوه زنان با تحریک کلیتوریس بیشتر از سایر نقاط نظیر واژن به اوج لذت خواهند رسید.

در طول ارگاسم شما ممکن است احساس گرما کنید، ضربان قلب شما بالا برود و تنفس شما سخت تر شود و همچنین اسپاسم عضلانی در اندام تناسلی خود داشته باشید. این امر اغلبا شدید است اما با احساس خوبی همراه است.

مردان زمانی که به اوج لذت جنسی می رسند انزال می شوند و برخی از زنان در طول فعالیت جنسی انزال می شوند. زمانی که زنان انزال می شوند یک مایعی از آنها خارج می شود که ادرار نیست هرچند ممکن است شبیه آن باشد. اکثر زنان انزال نمی شوند اما در هرصورت طبیعی است.

بسیاری از افراد بر این باورند که رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی تنها هدف رابطه جنسی می باشد. برخی از افراد از داشتن رابطه جنسی بسیار لذت می برند حتی اگر به ارگاسم نرسند. در واقع تمرکز برای رسیدن به ارگاسم می تواند شما را مضطرب کند و در نتیجه از لذت جنسی کمتری بهره مند خواهید شد. رابطه جنسی دهانی چیست ؟

پایین رفتن ، لمس و یا بعبارتی خوردن اندام تحریک پذیر فرد و یا استفاده از دهان برای تحریک اندام تناسلی فرد اینها جز رابطه جنسی دهانی قرار می گیرند.

برخی از افراد به رابطه جنسی دهانی علاقمند هستند این در حالی است که عده ای دیگر آن را دوست ندارند. برخی از افراد دوست دارند تا از طریق دهانی طرف مقابل خود را تحریک کنند ولی علاقه ای ندارند که طرف مقابل این کار را با آنها کند.برای داشتن رابطه جنسی بهتر باید قبل از برقراری رابطه در مورد نوع رابطه جنسی که ترجیح می دهید داشته باشید و نوعی که دوست ندارید تجربه کنید با طرف مقابل خود صحبت کنید.

بدون شک شما از طریق رابطه جنسی دهانی نمی توانید بارداری شوید اما رابطه جنسی دهانی محافظت نشده است و هر دو طرف را در خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی قرار می دهد.برای داشتن رابطه جنسی دهانی محافظت شده از کاندوم برای پوشاندن آلت تناسلی خود استفاده کنید تا سلامت شما و همسرتان حفظ شود. رابطه جنسی مقعدی چیست؟

رابطه جنسی مقعدی به این معناست که آلت تناسلی مرد در مقعد زن قرار گیرد. برخی از افراد از داشتن این نوع رابطه لذت می برند اما برخی دیگر اصلا آن را دوست ندارند. در هرصورت اگر شما آن را دوست ندارید و نمی خواهید تجربه کنید اجازه ندهید تا همسرتان شما را به داشتن چنین رابطه ای مجبور کند.

رابطه جنسی مقعدی اگر شما احساس راحتی نمی کنید و از روغن های روان کننده استفاده نکرده اید می تواند به شما صدمه بزند. مقعد بطور طبیعی همانند واژن انعطاف پذیری ندارد و شما حتما باید از روغن استفاده نمایید تا فرد درد کمتری حس کند و کاندوم نیز پاره نشود. روغن های روان کننده ای که نمی توان استفاده کرد وازلین ، روغن بچه و لوسیون است زیرا باعث پاره شدن کاندوم می شوند.

به بدن خود توجه کنید اگر رابطه جنسی مقعدی یا هرنوع رابطه جنسی دیگر به بدن شما آسیب می زند بهتر است آن را متوقف کنید و در آن رابطه با شریک جنسی خود صحبت نمایید زیرا چیزی که دردناک و ناراحت کننده است نباید ادامه پیدا کند.

رابطه جنسی مقعدی باعث بارداری شما نمی شود اما بدون شک شانس شما برای ابتلا به بیماری های مقاربتی از جمله HIV از طریق رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده افزایش می یابد. بنابراین برای کاهش خطر ابتلا به اینگونه بیماری ها بهتر است از کاندوم و روغن روان کننده استفاده نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: