‏اگر شما به اندازه ی کافی عمر کنید یا با یک همسر برای مدت طولانی زندگی کنید، به شیوه های دیگری نیاز خواهید داشت تا بتوانید روابط جنسی را تازه و هیجان انگیز نگه دارید. بیشتر زوج هایی که از روابط جنسی یا صمیمیت با همسر شان ناراضی هستند، فقط به مجموعه تغییرات اندکی نیاز دارند؛ اما شروع این تغییرات ممکن است ترس را در زنان و بی لیاقتی را در مردان تحریک کند. اگر زنی علاقه به فعالیت جنسی جدیدی را ابراز کند، مرد ممکن است فکر کند:

من به اندازه ی کافی خوب نیستم.اگر نتوانم چه؟ یعنی او از من راضی نیست؟ نمی دانم من توانم انتظار او را برآورده کنم یا نه. آیا من باعث لذت او نمی شوم؟ چه شده که او به چنین ایده ی دست پیدا کرده؟ چه مدت ناراحت بوده؟ آیا فرد دیگری در زندگی اوست؟ اگر مردی علاقه ی خود را به فعالیت جنسی جدیدی ابراز کند، زن ممکن است فکر کند: اگر بگویم نه، آیا او عصبانی می شود؟ اگر او را راضی نکنم، آیا مرا ترک خواهد کرد؟ اگر خواسته ی او را برآورده نکنم، از من کناره گیری خواهد کرد؟ آیا برای داشتن او باید هر کاری می خواهد انجام دهم؟ اگر بگویم بله، دفعه ی بعد از من چه خواهد خواست؟

مشکل اینجاست که همان تغییراتی که برای ایجاد هیجان لازم است و به عمیق شدن ارتباط کمک می کند. باعث نگرانی می شود؟ زیرا ثبات رابطه را تهدید می کند. زوج ها به یک دلیل روزمرگی را ترجیح می دهند و آن ثبات است. ثبات مانند تعهد، آرامش بخش است. اما هر چه آرامش و راحتی شما بیشتر شود، زندگی جنسی شما هیجان کمتری خواهد داشت، مگر آنکه خودتان برای تغییر آن قدم بردار ید.

کمبود هیجان، تنها دلیل برای نیاز به تغییر در زندگی جنسی نیست. واقعیت این است که با گذشت زمان، هم مردان و هم زنان به تغییر عشق بازی نیاز دارند تا به سطر رضایتمندانه ای از لذت جنسی دست یابند. برای مثال، در سال های اولیه ی زندگی یک زن، مقاربت، به سادگی، موجی از لذت را در سرتاسر بدن زن منتشر می کند که با ارگایم قابل مقایسه است. اما با گذشت زمان، زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی ممکن است به تحریک سایر نقاط حساس بدن نیز نیاز داشته باشد. به همین دلیل، اغلب زوج ها بعد از مدتی، شیوه های عشق بازی را تغییر می دهند. مردان در سال های اولیه ی زندگی، از طریق چشم، به سادگی تحریک می شوند و تنها مشاهده ی اندام همسرشان تمایلات آن ها را تحریک می کند. اما با گذشت زمان، ممکن است شدت این تحریک کاهش یابد و آن ها به روش فعالانه تری نیاز داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: