انجام سیستوسکوپی به نظر نسبتاً ترسناک می آید اما بیشتر کسانی که این معاینه روی آنها انجام شده است می گویند خود معاینه به بدی سابقه ذهنی ای که از آن داشته اند نبوده است.

سیستوسکوپ های جدید از مدلهای اولیه انعطاف پذیرتر هستند و ناراحتی کمتری ایجاد می کنند. در هر مورد این اقدام می تواند با یک بی حس کننده موضعی یا اگر شما فردی عصبی باشید با استفاده همزمان از یک مسکن انجام شود. همچنین شما باید متوجه این موضوع باشید که سیستوسکوپی مانند همه اقداماتی از این قبیل حاوی خطر عفونت می باشد. در بیشتر موارد تستهای زیادی هستند که می توانند جایگزین این اقدام شوند.

بعضی از اورولوژیستها از سیستوسکوپی تنها در موارد خاصی مثل بررسی وجود خون در ادرار بهره می برند.

ممکن است تعدادی از آزمایشهای دیگر را نام ببرید ؟

از آنجا که ما راجع به ادرار زیاد صحبت کردیم اگر بشنوید در رأس این آزمایشها تجزیه کامل ادرار قرار دارد، تعجب نمی کنید.

تجزیه ادرار می تواند وجود باکتری یا گلبولهای سفید در آن را آشکار کند که دلالت بر وجود عفونت می کنند. تست ادرار ممکن است کمی پیچیده باشد. سه نمونه ادرار جمع آوری می شود که به پزشک اجازه می دهد ادراری که در ابتدا خارج می شود، ادراری که در میانه کار خارج می شود، و نمونه ای از ادرار را که شامل ترشحات پروستات است و در انتها خارج می شود، مورد بررسی قرار دهد. اگر شما از مشکلی در ادرار کردن شکایت داشته باشید پزشک از وسیله ای برای اندازه گیری احتباس ادرار شما استفاده می کند. او همچنین ممکن است برای اندازه گیری میزان احتباس ادرار مثانه شما را سوندگذاری کند.

در مورد آزمایشهای خون و پرتونگاری با اشعه ایکس چه می فرمایید؟

آزمایشهای زیادی هستند که میزان کارآیی مطلوب کلیه را برآورد می کنند، یا برای جستجوی سرطان پروستات مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از آنها که شما مطالب مفصلی راجع به آن در این کتاب خواهید خواند آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات است.

تصویربرداری و بافت برداری دو ابزار تشخیصی دیگر هستند که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند. آنها می توانند در تعیین وجود یا میزان گسترش سرطان به ما کمک کنند. یا می توانند قبل از جراحی اطلاعاتی در مورد مجاری ادرار در اختیار ما قرار دهند. اما ما روش خود را ادامه می دهیم. بیایید درباره بیماریهای مختلفی که تحت عنوان اختلالات پروستات مطرح می شوند و آزمایشهای اختصاصی ای که در تشخیص آنها به کار می روند، صحبت کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: