برخی پزشکان دست اندرکار معتقدند که استرسهای شدید و مزمن عامل بیشتر موارد بیماری پروستات هستند، مخصوصاً وقتی هیچ نشانه ای از میکرب یا ویروس دیده نمی شود. برخی دانشمندان هنوز در جستجوی یک میکروارگانیسم مرموز هستند.

سایر اورولوژیستهای برجسته چنین مطرح کرده اند که در صورت فقدان سایر قرائن، مقاربت جنسی کمتر از اندازه یا بیش از حد می تواند عامل آن باشد. . این گفته را که از قدیم در بین شوهران پیر شایع بوده است ، به خاطر بیاورید که یک مرد اگر به اندازه کافی مقاربت جنسی نداشته باشد، بیمار خواهد شد. خوب، از دید تخصصی شاید واقعیت داشته باشد.

یک پروستات سالم روزانه بین یک دهم تا دو پنجم قاشق چایخوری ترشحات پروستات تولید می کند. اگرچه هنگامی که از نظر جنسی تحریک می شوید، 4 تا 10 برابر این میزان را تولید می کنید. در حالت طبیعی شما این ترشحات را از طریق انزال آزاد می کنید. اما اگر آن را انزال نکنید. ترشحات تجمع یافته و پروستات محتقن می شود.

اما در مورد مردانی که هرگز انزال نمی کنند چه ؟ آیا آنها به التهاب احتقانی پروستات مبتلا می شوند ؟

التهاب غیر میکربی پروستات، بیماری پاپها و کشیشان نامیده شده است. اما احتمالاً این بیماری بیشتر از یک تغییر ناگهانی در عادات جنسی حاصل می شود تا مجرد بودن. فرض کنید شما به میزان نسبتاً منظم 3 بار انزال در هفته عادت کرده اید. سپس به هر دلیلی با شریک جنسی خود اختلاف پیدا می کنید یا یکی از شما بیمار می شود یا به مسافرت می رود، و این میزان به یکبار در هفته یا کمتر کاهش می یابد. برای پروستات شما طوری برنامه ریزی شده است که به میزان سه بار انزال در هفته ترشح کند. اما حالا این ترشحات تولید شده جایی برای خروج ندارند بنابراین غده متورم می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: