گرینبرگر معتقد است که این حالت می تواند توسط آمیزش منقطع (کویتوس اینترپتوس) که ممکن است حجم انزال را کاهش دهد نیز ایجاد شود.

این حالت می تواند به وسیله تکان خوردنهای طولانی مدت، که ممکن است این حالت را برای پروستات پیش آورد که مقاربت جنسی پیوسته در حال انجام است و منجر به تولید ترشحات آن شود، نیز به وجود آید. رانندگان اتوبوس و پلیس هایی که از موتور سیکلت استفاده می کنند از جمله اشخاصی هستند که شغلشان آنها را در معرض التهاب احتقانی پروستات قرار می دهد.

بسیار خوب، اما چگونه انجام بیش از حد معمول مقاربت جنسی می تواند برای پروستات مضر باشد؟

فرض کنید شما مدت درازی مقاربت جنسی نداشته اید سپس در تعطیلات آخر هفته به شدت از نظر جنسی فعال بوده اید. پروستات شما که به تولید مقادیر کم ترشحات عادت کرده است به طور ناگهانی مجبور به تولید ترشحات برای چند مرتبه انزال می شود. این حالت یک پروستات محتقن محسوب نمی شود تنها پروستاتی است که به شدت تحریک شده است.

علل پروستاتودینیا چیست ؟

مشخص نیست. گرچه برخی از پزشکان آن را با استرس مرتبط می دانند.گاهی آزمایشها نشان می دهد که گردن مثانه و اسنفکتر پیشابراهی- یکی از عضلانی که تخلیه ادرار را کنترل می کند- دارای کشش بیشتری هستند. ایراشارلیپ، پزشک، اورولوژیست و استادیار دانشگاه مرکز پزشکی کالیفرنیا در سانفرانسیسکو گفته است : در غیاب باکتری بیشتر التهابات پروستات عملاً ناشی از افزایش کشش ساختمان عضلانی اسنفکتر ادراری است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: