گرچه اختلافاتی در علائم التهاب میکربی و غیرمیکربی پروستات وجود دارد اما در بسیاری از علائم مشترکند. در ابتلا به هر کدام از این دو حالت، احتمالاً باید انتظار داشته باشید وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، مجرای آلت تناسلی شما با ماده چسبناکی مسدود شده باشد.

وقتی بازش می کنید احتمالاً متوجه بیرون ریختن یکی دو قطره از ترشحات شفاف می شوید. در انتهای روز ممکن است متوجه شوید لکه های زرد یا قهوه ای رنگی به اندازه یک سکه کوچک یا بزرگ روی پیژامه شما وجود دارد. ممکن است در عمق آلت تناسلی خود احساس ناراحتی و خارش کنید و شاید از تخلیه ادرار احساس ناراحتی کنید. اگر سروکار زیادی با حرفه پزشکی داشته باشید احتمالاً از این احساس ناراحتی تعبیر به درد می کنید. اما اگر زمانی دچار سنگ کلیه شده و هنگام ادرار کردن درد آن را تجربه کرده باشید متوجه اختلافی که بین این احساس و آن درد وجود دارد خواهید شد. همه علائمی که گفتید مانند خروج قطرات و خارش، بیماریهای آمیزشی را تداعی می کنند. چطور می توانم اختلاف این دو را بفهمم؟

گیج کننده است. خصوصاً چون همان گونه که قبلاً گفتیم خود سوزاک می تواند منجر به التهاب پروستات شود. اما نشانه های اولیه متفاوتند. قسمتی از پیشابراه را که سوزاک درگیر می کند، بخش قدامی پیشابراه می نامند. یعنی بخشی از پیشابراه را که بیشتر در داخل آلت تناسلی قرار دارد تا قسمتی که پروستات محصور شده است. بنابراین اگر شما دچار سوزاک شوید، در انتهای آلت تناسلی خود احساس خارش و درد خفیفی خواهید کرد. آیا علائم دیگری هم وجود دارد ؟

بله، بسته به نوع بیماری. اگر بیماری التهاب غیر میکربی پروستات باشد، پروستات متورم و پرخون خواهد بود، که موقتاً همان مشکلی را به وجود می آورد که شما در افزایش خوش خیم سلولهای پروستات به آن برمی خورید یعنی دفع ادرار مشکل می شود. در پروستاتودینیا محل درد یا احساس ناراحتی در ناحیه میاندوراه (پرینیوم) یا راست روده یا ناحیه ای درست بالای خط رویش موهای عانه می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: