اغلب نه. بجز التهاب میکربی حاد پروستات داشتن التهاب پروستات خطر ابتلای شما به سایر بیماریهای پروستات مثل سرطان پروستات را افزایش نمی دهد و برخلاف واکنش غریزای که بسیاری از مردان نشان می دهند منجر به ناتوانی جنسی نمی شود.

منظور شما این است که نیازی به مراجعه به پزشک نیست ؟

نه، فقط مسئله یک فوریت پزشکی (اورژانس) به شمار نمی آید. از آنجا که علائم اشکال متفاوت التهاب پروستات، بجز التهاب میکربی حاد پروستات بسیار به یکدیگر شبیه اند انجام تستها و تشخیص دقیق مهم است. قبل از آنکه مصرف یک دوره آنتی بیوتیک را شروع کنید ابتدا لازم است مطمئن شوید که واقعاً مبتلا به عفونت میکربی پروستات هستید. مواردی هست که شما مبتلا نیستید. به علاوه اگر شما قبل از یک کشت کامل ادرار آنتی بیوتیک مصرف کنید، ممکن است تشخیص صحیح را مشکل کند.

یک پزشک چه تستهایی را انجام می دهد ؟ در بیشتر موارد اولین کاری که پزشک انجام می دهد انجام یک معاینه راست روده است. اگر در لمس، پروستات بزرگ و اسفنجی حس شود، ممکن است یک التهاب غیرمیکربی پروستات باشد. اگر شما سابقه یک تأخیر نعوظ در مقاربت جنسی- با وجود تمایل شهوانی- را بدهید این بیماری را تأیید می کند. اگر شما علائمی از التهاب میکربی حاد پروستات را بروز دهید پزشک بایستی معاینه راست روده را با احتیاط انجام دهد یا شاید اصلاً انجام ندهد.

چون از طرفی پروستات در این حالت شدیداً احساس و دردناک است. اما مهم تر اینکه فشار زیاد روی پروستات ممکن است مواد عفونت زا را به داخل بیضه ها، اپیدیدیم یا جریان خون براند و باعث عفونت سیستمیک شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: