ثابت کردن اینکه مواد غذایی خاصی عملاً با سرطان پروستات مقابله می کنند پیچیده تر است. برخی محققین می گویند، هیچ ارتباط روشنی بین مصرف میوه و گیاهان غنی از ویتامین A و C و کاهش شیوع سرطان پروستات وجود ندارد.

اما در سایر تحقیقات مسطرح می شود که رژیم غذایی حاوی حبوبات، سبزیجات، میوه ها و مواد نباتی می تواند به پیشگیری از سرطان پروستات کمک کند. پژوهشی که توسط مؤسسه یادبود روزول پارک در بوفالو، نیویورک بر روی حدود 750 مرد صورت گرفت نشان داد که رژیم غنی از بتاکاروتن خطر ابتلای مردان کمتر از 69 سال به سرطان پروستات را کاهش می دهد. (اما در مردان مسنترتأثیری ندارد) بتاکاروتن در سبزیجات پر برگی که رنگ سبزتیره دارند، همچون گل کلم و اسفناج و سبزیهایی که زرد یا نارنجی هستند مانند هویج، طالبی و گرمک و در مکملهای ویتامینها یافت می شود.

آیا ویتامینهای دیگری که در این زمینه مفید باشند، وجود دارند ؟

اخیراً بعضی از محققین اظهار کرده اند که ویتامین D هم ممکن است در مقابله با سرطان پروستات موثر باشد. این ویتامین در شیر غنی از ویتامین D، رووغن کبد ماهی، ماهی آزاد، نوعی ماهی بزرگ، ساردین، زرده تخم مرغ و مارگارین و مکلمهای ویتامین D یافت می شود. البته عمده ترین منبع ویتامین D نور خورشید است.

پس نور خورشید میتواند با سرطان پروستات مقابله کند؟

این تنها یک گمان است. اما تصور قابل توجهی است. پژوهشی به وسیله محققین دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل، نشان داد که میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات در مناطق جنوبی گرمسیر و آفتابی ایالات متحده به میزان قابل ملاحظه ای کمتر از نواحی شمالی بود. تنها توضیحی که محققین می توانستند بدهند این بود که اهالی جنوب اشعه ماورای بنفش بیشتری دریافت می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: