بله، عارضه شایع دیگر تنگی پیشابراه یا باقی ماندن اثر ناشی از التیام بافت می باشد که از اندازه مجرایی که ادرار در آن جریان می یابد می کاهد و منجر به انسدادی می شود که از انسدادی که باعث انجام عمل برداشت پروستات از طریق پیشابراه شده، شدیدتر است. این حالت معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که ریسکتوسکوپ (وسیله قطع غده پروستات) که برای برداشت پروستات از طریق پیشابراه به کار می رود برای پیشابراه خیلی بزرگ باشد. مطابق اظهارات استفن روس، بین 10 تا 15 درصد مردانی که تحت عمل برداشت پروستات از طریق پیشابراه قرار می گیرند. مبتلا به تنگی پروستات می شوند. اغلب پزشک می تواند این مشکل را با اتساع پیشابراه در طی یک بار مراجعه بیمار رفع کند.

در موارد بسیار نادر گردن مثانه به جای بافت بزرگی خوش خیم پروستات شکافته می شود (در طی عمل پروستات برداری) وقتی این شکاف ترمیم می یابد. در نتیجه ترمیم، گردن مثانه چروکیده می شود به طوری که مجرای عبورادرار به اندازه سر سوزنی می شود. وقتی چنین اتفاقی رخ می دهد ممکن است بیمار برای اتساع گردن مثانه نیاز به تکرار عملی شبیه برداشت پروستات از طریق پیشابراه داشته باشد.

آیا عفونتهای میکربی بعد از عمل پروستات برداری شایع اند ؟

شایع نیستند اما اتفاق می افتند. برخی پزشکان برای چند هفته به دنبال جراحی پروستات آنتی بیوتیکهای پیشگیری کننده تجویز می کنند. دیگران منتظر می مانند تا عملاً عفونتی رخ بدهد. یک عارضه احتمالی، التهاب اپیدیدیوم است. التهاب و بزرگی اپیدیدیوم، ساختار حامل اسپرم است که ما در فصل اول ذکر کردیم. این التهاب می تواند از ادرار آلوده ناشی شود. همچنین شما ممکن است پس از جراحی پروستات، به احتمال کمی، خطر عفونت مزمن میکربی را از سر بگذرانید. این امر در حالاتی چون تخلیه ناقص مثانه (که ممکن است به واسطه برداشت ناقص بافت بزرگی خوش خیم انسدادی باشد) و انسداد کلیه ای که حاوی میکرب است، روی می دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: