بله، اما ممکن است. با در نظر گرفتن نتایج پژوهش کوچکی که در دانشکده پزشکی داشنگاه هاپکینز انجام شده است، نخواهید از این روش استفاده کنید. محققین نفارلین استات، یک مهارکننده هورمون که تولید تستوسترون را مهار می کند، را برای تحقیق در نظر گرفتند. پس از چهار ماه پروستات بیماران به میزان 1/4 کوچک شده بود و بیشتر مردان گزارش دادند که مشکلات ادراری آنان بهبود یافته است. همه 9 مرد مرود بررسی موقتاً مبتلا به ناتوانی جنسی شدند. با وجود این، فرد دهم این تحقیق با اظهار اینکه فقدان میل جنسی و نیروی جسمی به کار او لطمه زده است، از ادامه مصرف آن خودداری کرد!

شش ماه پس از قطع مصرف دارو اندازه پروستات مردان و سطوح تستوسترون آنها هردو به نقطه قبل از درمان برگشت. محققین نتیجه گیری کردند که این درمان تنها برای یک گروه انتخابی از مردانی مناسب است که نمی توانند جراحی را تحمل کنند.

در مورد استروژن درمانی چه می گویید ؟

همان مشکل اینجا هم وجود دارد. با وجودی که استروژنها پروستات را به اندازه کافی کوچک می کنند و علائم را از بین می برند، منجر به ناتوانی جنسی و پستانهای بزرگ و حساس نیز می شوند.

کسانی که اطلاعات بیشتری دارند می دانند که ما تنها موج اول درمان دارویی بزرگی خوش خیم را می بینیم. مرک در حال حاضر روی تولید داروی قوی تری، به عنوان جانشین پروسکار، کار می کند. ممکن است مسدود کننده های آلفایی به وجود آیند که انتخابی تر عمل کنند. یعنی تنها به گیرنده های آلفای پروستات و مثانه متصل شده و عضلات را شل کنند. این عمل عوارض جانبی کمتری ایجاد خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: