درد قابل ملاحظه ای بلافاصله بعد از عمل وجود دارد. انقباض ناگهانی و شدید مثانه وجود خواهد داشت و چون در روزهای اول بعد از جراحی روده به طور طبیعی منقبض نمی شود، لوله ای برای تخلیه شکم کار گذاشته خواهد شد. یک سوند فولیف که قبلاً آن را توصیف کردیم، از میان آلت تناسلی تا سه هفته بعد از عمل درون مثانه قرار داده می شود. ممکن است وقتی سوند برداشته می شود، چند هفته با حتی چند ماه بی اختیاری ادرار خفیفی بروز کند.

عمل پروستات برداری رادیکال باید روی چه کسانی صورت بگیرد ؟

از دید سنتی در دو حالت از این روش استفاده می شود. اول اینکه سرطان باید محدود به کپسول پروستات باشد. مردان با مرحله A و B_1 نامزدهای اصلی برای پروستات برداری رادیکال هستند. اما اخیراً از این روش جراحی برای درمان بیماران مرحله B_2 سرطان با گرههای بزرگ نیز استفاده شده است.

اگر در حینی که شما برای انجام عمل پروستات برداری رادیکال روی تخت جراحی قرار دارید، غدد لنفاوی شما سرطانی تشخیص داده شود احتمالاً فوراً بخیه شده و به اتاقی که در آنجا به هوش آورده می شوید، فرستاده می شوید. وقتی که به هوش آمدید شما و پزشکتان مجبورید راجع به انتخاب روشهای درمانی دیگری نظیر هورمون درمانی صحبت کنید.

اما باید توجه کنیم که پزشکان در هر صورت به طور روزافزونی دست به انجام پروستات برداری می زنند یک دلیل آن این است که خود جراحی کم خطرتر شده است. به علاوه مواردی هست که با وجود انتشار سرطان، پروستات برداری مفید واقع می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: