نگرانیهایی در این مورد وجود دارد که جراحان در کوشش برای حفظ اعصابی که نعوظ را کنترل می کنند، کناره های سرطان را جا می گذارند. با وجود آنکه این امر هنوز به اثبات نرسیده یک بررسی نشان داده است که در 75 درصد مردانی که تحت عمل پروستات برداری بدون قطع اعصاب قرار گرفتند کناره های سرطان باقی مانده بود. بنابراین بعضی از متخصصین معتقدند که جراحی بدون قطع اعصاب باید در مردان جوان تری که توده های سرطانی آنها در مراحل اولیه است انجام گیرد.

شما گفتید که پس از پروستات برداری رادیکال بی اختیاری ادرار موقتی ایجاد می شود، این عارضه به چه میزانی دائمی می شود ؟

روش پروستات برداری بدون قطع اعصاب در حال حاضر تغییراتی یافته است که خطر بی اختیاری ادرار را کاهش می دهد. در همان پژوهشی که قبلاً ذکر کردیم والش گزارش داد که 92 درصد از بیماران توانایی کنترل ادرار خود را کاملاً بازیافته بودند. 6 درصد بی اختیاری ادرار خفیفی، حالتی که در فصل 3 توصیف کردیم، داشتند. در 2% دیگر این اختلال شدیدتر بود. اما هیچ کس مبتلا به بی اختیاری ادرار دائمی نشد.

آیا مشکلات یا عوارض جانبی دیگری وجود ندارد؟

هرچند بیشتر مردان مبتلا به سرطان پروستات نگرانی خاصی از این بابت ندارند، تنها برای بازگویی به این نکته اشاره می کنیم که مردان پس از جراحی پروستات برداری رادیکال برای همیشه باروری خود را از دست می دهند. این امر به آن علت است که برداشت کامل غده پروستات از جمله پیشابراه پروستاتی، هر محلی را که اسپرم بخواهد در ان جایگزین شود از بین می برد. بنابراین به عنوان قسمتی از عمل جراحی مجاری و ابران بسته می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: