پاسخ سنتی این سوال این است که مردانی که سرطان آنها به آن سوی کپسول پروستات، به غدد لنفاوی، سایر اعضا یا بافتها یا به استخوان انتشار یافته است. پزشکان ممکن است هورمون درمانی را به مردان با مرحله C سرطان که نمی توانند جراحی با پرتو شوند نیز توصیه کنند. این گروه ممکن است هنگامی مورد هورمون درمانی قرار گیرند که برای مثال، توده سرطان آنها پیشابراهشان را فشرده و منجر به اختلالات دفع ادرار شده باشد. نظر برخی از محققین این است که : چون سرطان پروستات ظاهراً برای رشد خود نیاز به آندروژنها دارد، هورمون درمانی باید زمانی صورت گیرد که سرطان هنوز در مراحل اولیه خود است. اما هیچ پژوهشی که بیانگر موثر بودن مصرف اولیه هورمونها باشد، وجود ندارد.

کدام نوع از درمانهای هورمونی بهتر (یا بدتر) است، برداشت بیضه ها یا تزریق داروهای هورمونی ؟

بررسیهای بالینی نشان می دهد که این دو به میزان یکسانی در کنترل سرطان پروستات موثرند. بنابراین تصمیم گیری تا اندازه به شرایط اقتصادی و تا اندازه ای هم به انتخاب شخصی بستگی دارد. یک پژوهش در این مورد منجر به حصول نتیجه ای شد که چندان تعجب انگیز نبود، در انتخاب بین برداشت بیضه ها و تزریق داروهای هورمونی بیشتر مردان دومی را انتخاب کردند.

مصرف هورمونها بسیار گران است. هزینه یک ماه مصرف یک داروی مشابه هورمون آزاد کننده هورمون محرک جسم زرد بیش از 300 دلار است. اگر یک آنتی آندروژن را به آن اضافه کنیم باید انتظار هزینه ای بیش از 600 دلار در ماه را داشت. از طرف دیگر یک عمل برداشت دو طرفهبیضه ها بین 2000 تا 3000 دلار هزینه برمی دارد از جمله حق الزحمه جراح و سایر هزینه ای مربوط به بیمارستان. قیمتها در کشور ما این گونه است. در مناطق دیگر ممکن است قیمتها بالاتر باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: