1- به علت اختلال، هورمون های جنسی زنانه ایجاد می شود که این اختلال می تواند به دلیل عوامل استرس یا افسردگی، تمرینات و ورزشهای سخت یا کاهش وزن ناگهانی باشد.

2- اولین عادت ماهانه- در اویل دوره بلوغ- ممکن است به علت ناهنجاری های کروموزمی باشد و نیز عدم توانایی شروع قاعدگی در بلوغ، می تواند ناشی از وضعیت پرده بکارت باشد، زیرا پرده بکارت سوراخی ندارد و خون قاعدگی به خارج شدن از بدن نمی باشد.

3- با نزدیک شدن به دوران یائسگی، عادت های ماهانه نامنظم می شوند و گاهی بین دو عادت ماهانه چند ماه فاصله می افتد. این حالت می تواند طبیعی باشد.

4- اختلال تخمدانها نظیر سندروم تخمدان پلی گیستیک و درمانهایی نظیر رادیوتراپی و شیمی درمانی می باشند که این عوامل می توانند باعث آسیب به تخمدان گردند.

5- بارداری شایع ترین علت آمنوره است. اگر ظرف چند ماه گذشته نزدیکی داشته اید، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا احتمال بارداری را بررسی شود.

علل دیگر

علت های دیگر آمنوره عبارتند از : مصرف ضد بارداری، مشکلات تغذیه ای، استفاده از داروهای مختلف، از جمله داروهای روانی، آرامبخش ها، مخدرها، ضد تشنج ها، کورتون ها، فعالیت شدید بدنی شیر دادن به بچه و برخی بیماری ها ... تمامی این موارد می توانند در به وجود آمدن آمنوره تأثیرگذار باشند. لذا، برای تشخیص و التیام بیماری و نحوه مقابله و درمان به پزشک مراجعه نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: