کاندوم چیست و طرز استفاده آن به چه صورت است؟

کاندوم

کاندوم که غلاف یا کاپوت هم نامیده می شود وسیله ای است از جنس ماده پلاستیکی و قابل ارتجاع. کاندوم مانند روکشی است که به اندازه آلت تناسلی در حال نعوظ (آلت تناسلی تحریک شده) ساخته شده است.

قابلیت ارتجاعی آن باعث می شود براحتی بروی آلت تناسلی در حالت نعوظ کشیده شود و از ورود مایع منی بداخل مهبل جلوگیری کند. بنابراین کاندوم وسیله ای قابل استفاده در مردان می باشد.

کاندومها یکسان و یک اندازه نیستند و از نظر اندازه، ضخامت، داشتن ماده نرم و لیز کننده در سطحشان، داشتن ماده اسپرم کش یا نداشتن آن رنگ، شکل، قسمت نازک انتهائی و نوع بسته بندی متفاوت هستند.کاندوم مثل قرصهای ترکیبی پیشگیری از بارداری یکی از روشهای مناسب جلوگیری در شروع زندگی و برای زوجهای تازه ازدواج کرده می باشد.

طرز مصرف کاندوم

  • کاندوم را دور از حرارت، نور و رطوبت نگهداری کنید زیرا این عوامل باعث خرابی کاندوم شده و احتمال پارگی و سوراخ شدن کاندوم را افزایش می دهند.
  • قبل از استفاده به تاریخ پایان مصرف کاندوم توجه کنید و چنانچه تاریخ مصرف آن گذشته است کاندوم را مصرف نکنید، در ضمن از مصرف کاندومهائی که چسبناک و شکننده شده اند خودداری کنید.
  • در هربار نزدیکی از یک کاندوم جدید استفاده کنید زیرا کاندوم پس از استفاده آلوده می گردد و باید از بین برده شود به علاوه در استفاده مجدداً از یک کاندوم میزان خطای آن بسیار بالاتر خواهد رفت (کاندومها یک بار مصرف هستند)
  • کاندومها در تماس با ناخن دست و پا هر جسم تیز ممکن است پاره شوند و دیگر قابل استفاده نباشند بنابراین در استفاده از آن محتاط باشید.
  • کاندومها را باید روی آلت تناسلی که در حالت نعوظ کامل است گذاشت.
  • همیشه قبل از اینکه نزدیکی شروع شود کاندوم را روی آلت در حال نعوظ قرار دهید چرا که اگر بعد از شروع نزدیکی اقدام به پوشیدن کاندوم بکنید ممکن است قبل از اینکه شما این تصمیم را عملی کنید مایع منی خارج شده و احتمال حاملگی افزایش یابد و نیز از آنجائیکه در ترشحات قبل از انزال یک مرد نیز اسپرم وجود دارد، در صورتیکه از ابتدای نزدیکی از کاندوم استفاده نشود خروج همین ترشحات، قبل از استفاده از کاندوم، احتمال حاملگی را افزایش می دهد.
  • کاندوم جوری باید روی آلت تناسلی کشیده شود که فضای خالی کوچکی در انتهای آن باقی بماند تا مایع منی در آن جمع گردد.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: