آمادگی برای والدین

والدین خوشحال و سالم، کودکان خوشحال و سالم به دنیا می آورند. بنابراین مطمئن شوید که معیارهای اصلی برای تشکیل خانواده را دارید و بعد از آن تصمیم به بچه دار شدن بگیرید.

کنار گذاشتن روش های پیشگیری

روش های سرد کننده مکانیکی مثل دیافراگم و کاپ- در هر زمان بارداری ایجاد شود، به راحتی کنار گذاشته می شوند ولی اگر مصرف کننده قرص هستید و یا از آی- یو- دی استفاده می کنید، باید خود را قبل از باردار شدن آماده سازید (یعنی باید چند ماه قبل از بارداری آنها را کنار بگذارید)

قرص

توصیه می شود یک ماده قبل از تصمیم به بارداری مصرف قرص را کنار بگذارید، بنابراین حداقل یک نوبت عادت ماهیانه قبل از بارداری خواهید داشت.

با اینکه نظریات زیادی در این رابطه- که زنان پس از قطع قرص فوراً حامله می شوند وجود دارد ولی بهتر است یک ماه قبل از تصمیم به بارداری قرص را قطع کنید تا اگر اشکالی در حامله شدنتان وجود دارد، زودتر تشخیص داده شود.

اگر فکر می کنید همراه مصرف قرص حامله شده اید، فوراً با پزشک خود مشورت کنید. زیرا برخی از قرص ها حاوی مقادیر زیادی پروژسترون (مشتق مصنوعی پروژسترون) هستند که می توانند باعث جلوگیری از تکامل کودک در ابتدای حاملگی شوند.

آی-یو- دی

عملکرد بیشتر آی-یو-دی ها ایجاد اختلال در لانه گزینی تخم بارور در دیواره رحم است. برخی از آی-یو-دی ها هم حاوی پروژسترون هستند که می تواند برای جنین خطرناک باشد. بهترین کار این است که قبل از تصمیم به بارداری، هرنوع آی-یو-دی را خارج کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: