احساس انزوا

برای مادران باردار امری طبیعی است که برخی از روزها احساس انزوا طلبی داشته باشند. بسیاری از زنان، بچه دار شدن خود را به تعویق می اندازند و برخی دیگر تصمیم به باردار شدن فوری می گیرند.

شما ممکن است دریابید که برای اولین بار می خواهید خانواده ای برای خود تشکیل دهید و هیچ زن باردار و یا زن زایمان کرده ای را نیز در اطراف خود ندارید تا با آنها در ارتباط با روحیات خود مشورت کنید؛ از این رو ممکن است احساس تنهایی کنید.

اگر واقعاً چنین احساسی دارید، به دنبال افرادی بگردید که بتوانید با آنها صحبت کنید. به گروه زنان باردار بپیوندید؛ به سایر زنان باردار در کلاس  های بارداری نزدیک شوید و یا آنها ارتباط برقرار کنید و حتی از دوستان و یا خانواده خود بخواهید که در صورتی که زن حامله ای را می شناسند، او را به شما معرفی کنند.

چنین دوستی هایی حتی پس از تولد کودکتان نیز می تواند به خوبی ادامه داشته باشد. البته هیچگاه همسر خود را فراموش نکنید با او همراه شوید و فکر و نظر خود را درباره روابط خانوادگی با او در میان بگذارید.

دفتر خاطرات

داشتن یک دفتر خاطرات در هر مرحله از زندگی تان می تواند شناختی از شما و افکارتان بدهد؛ طوری که به غیر از نوشتن این مطالب در هیچ زمانی از زندگی ممکن نبود به این احساسات پی ببرید.

نوشتن خاطرات به شما امکان می دهد که افکار و احساسات خود را که تمایل ندارید با کس دیگری در میان بگذارید شرح دهید و همچنین شناخت بهتری از خود به دست آورید.

کودکتان نیز زمانی که خود مادر شد می تواند از خواندن این خاطرات نهایت لذت را ببرد.

در حالی که تمام نکته ها و حوادث این دوران را در دفتر خاطرات خود یادداشت می کنید، می توانید حوادث مختلف دوران بارداری را در دفتر خاص (به صورت یک کتاب یا ...) ثبت کنید و هر زمان از زندگی که خواستید، یک بار دیگر دوران بارداری خود را مرور کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: