کار در دوران بارداری

بارداری همراه با تغییرات جسمی متعددی است و ممکن است مشکلاتی نیز برایتان ایجاد کند ولی سعی کنید تا حد امکان به کارتان ادامه دهید. زیرا انجام کار فوائد روحی زیادی برای شما دارد و باعث می شود که به بارداری به شکل یک روند عادی و نه یک بیماری نظر شود.

انجام کار در زمان بارداری به شما این امکان را می دهد که در برهه زمانی خاصی که احساس می کنید آدمی بی مصرف شده اید، از زندگی تان همانند سابق استفاده لازم را ببرید.

قوانین مربوط به حقوق بارداری

اغلب صاحب کاران علاقه چندانی به ادامه کار زنان باردار در طی بارداری و بعد از زایمان ندارند، بنابراین حتماً به صورت کتبی به آنها اطلاع دهید که زمانی که کودک متولد شد تا چه مدت تمایل به مرخصی داشته و چه زمان تصمیم به بازگشت به کار دارید.

حفظ و تضمین کار

حتما با صاحب کار خود و یا بخش کارگزینی اداره تان در ارتباط با نحوه پرداخت حقوق و یا مرخصی استحقاقی برای دوران بارداری و بعد از زایمان صحبت کنید. براساس قانون کار، زنان باردار می توانند در طی دوران بارداری مدت زمانی را مرخصی بگیرند و در کلاس های بارداری (هزینه این کلاس ها نیز برعهده صاحب کار اداره است)، ویزیت های دوران بارداری و کلاس های تمرکز اعصاب و شل و سبک سازی بدن شرکت کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: