ممکن است شوهر شما در حال تجربه کردن چیزی باشد که به آن بحران میان سالی گویند. ممکن است شوهر شما در حال وارد شدن به تغییرات کاری و حرفه ای باشد و یا جدیدا یک قرار داد کاری مهم را به هم زده باشد و .. غرق شدن شوهر شما در احساسات و تفکرات اش در مورد وضعیت تازه و رویارویی سازنده با سبک زندگی جدیدش سبب دوری گزینی از شما شود.

 

حرف زدن با مرد زندگیتان ، در مورد هر چیزی که سبب نگرانی وی شده و یا در خصوص تغییرات به وجود آمده، یک راه برای به حرف آوردن وی و شکستن سد ارتباطی او خواهد بود.

 

شوهر

وقت تبادل احساسات رسیده

زمانی که مرد از زن فاصله می گیرد و صحبت و تبادل احساسات بین آن دو رنگ می بازد مسلما عصبانیت جای خود را به تعامل سازنده زوجین می دهد. تبادل احساسات، زن و شوهرها را با هم صمیمی می کند و این صمیمیت به آن ها جرأت می دهد تا دلگیری ها و ترسها و سختی های خویش را که باعث عصبانیت شان هستند بیان کنند.

 

ما معمولاً در آگاه شدن  از آزردگی ها و ترسهای خویش مشکل داریم. در جامعه ما، مردها در ابراز ناراحتی بیشتر مشکل دارند و بنابراین ناراحتی خود را خشمگینانه نشان می‌دهند پس عصبانیت معمولاً نشان جریحه دار احساسات است.

 

بحث ازاد، برای زندگی زناشویی حیاتی است. اینکه دو انسان با سابقه های مختلف، جنسیت مختلف و جهان بینی مختلف با هم تفاوت نظر پیدا کنند، معمولی است. ادغام دو شخصیت در یک ارتباط، سختی ها و مشکلاتی دارد.

 

چنانچه بخواهیم این سختی ها و مشکلات را تحمل نکنیم باید قید صمیمیت را که جوهر زناشویی اثر بخش است، بزنیم. پس بهتر است بپذیریم که تفاوت و پیدایش مشکل در زندگی مشترک اجتناب ناپذیر است و خودمان را آماده کنار امدن با آن کنیم نه این که از تعامل سازنده در زندگی زناشویی، پرهیز کنیم.

 

اعتماد به نفس پائین زنان

مردان از زنانی که اعتماد به نفس پایینی دارند، خوش شان نمی آید زن هایی که اعتماد به نفس پایینی دارند، مردها را فراری می دهند. مردها دوست دارند در نزدیکی زن هایی باشند که دردسر کمتری دارند. آن ها از گریه کردن و دردسر ساز بودن زنان متنفرند.

 

شوهر

بداخلاقی زنان

بداخلاقی نکنید شاید بیشتر صحبت های شما منطقی و درست باشد، ولی در شیوه بیان صحبت های تان اشتباه می کنید. غرولند کردن، بداخلاقی و رنجورنمایی سبب گریزان شدن همسرتان از محیط منزل می شود.

 

وی می خواهد در منزل به ارامش و آسایش برسد و شما این فرصت را از وی می گیرید. مطمئن باشید با گوشه و کنایه صحبت کردن ، زخم زبان و صحبت های نیش دار به مقصودتان نمی رسید. تابحال این کار را انجام می دادید، احتمالاً هر بار وضع بدتر از گذشته می شود؛ پس بهتر است روش خویش را عوض کنید.

 

متزلزل بودن

دوری زن و شوهر در زندگی مشترک صحیح است یا خیر؟

درصورتی که به صورت پی در پی از همسرتان میخواهید که تائید کنند شما را هنوز هم دوست دارند و چنانچه مدام از آنها در خصوص دختران دیگری که در زندگی شان چه بعنوان همکار و چه همکلاسی و … هستند سوال بپرسید، آنها را خیلی زود خسته خواهید کرد.

 

مردان از این که ما نقش قربانی را بازی کنیم خوششان نمی آید. به خودتان دوباره اعتماد کنید و همیشه به خاطر داشته باشید که او بدین دلیل با شما رابطه داشته و قرار می گذارد که حقیقتا دوستتان دارد.

 

توقع زیاد

باید این را بدانید که هیچ کس به ویژه یک مرد، دوست ندارد که به او بگویند چه کار کند. ولی مردان می دانند که مواردی وجود دارد که باید روی آنها کار کنند و حاضرند به راهنمایی شما در این باره گوش دهند.

 

هرچند قدری راهنمایی و نصیحت گاه و بیگاه، با رییس مابانه رفتار کردن دو چیز مختلف است؛ ولی اگر شما بصوت پی در پی از او چیزهای زیادی بخواهید و موردهای زیادی را گوشزد کنید امکان دارد سبب شوید وی علاقه اش را از دست بدهد. این را به خاطر داشته باشید ، هرچند کاملاً منطقی است که در یک رابطه چیزهایی بخواهید، ولی مرزی وجود دارد که نباید از آن بگذرید.

 

از بین رفتن جاذبه های زن و شوهری

خیلی از همسران پس از بچه دار شدن و گذشت چند سال حس می کنند دیگر از آن ها گذشته است! حلال خداوند را بر خود حرام نموده و از هر گونه ابراز محبّت نسبت به همسر پرهیز می کنند، در صورتی که نیازها به قوت خود باقی است و همین دوری کردن از نیاز طبیعی سبب بد خلقی و بهانه گیری دو طرف می شود.

 

 

عدم سعی برای جذب یکدیگر

دختر و پسری که برای جای شدن در دل یکدیگر هر کاری می کردند و زیبا ترین کلمه ها را بکار می بردند، دیگر اهمیتی به حس همسرشان در قبال عملکرد خویش نمی دهند و برایشان افراد دیگر( فامیل، همکار، همسایه و…) مهمتر از شریک زندگی شان است.

 

روابط جنسی ندارید

پرچم قرمزی که ثابت می کند دیگر پیوند عاطفی بین تان وجود ندارد، حذف رابطه جنسی با همسرتان است. شاید هم پرهیز از رابطه ی جنسی، برای شما ابزاریست برای تنبه همسرتان!

 

فاصله ای که روز به روز بیشتر می شود

هر چه بیشتر تلاش کنید همسرتان را وادار به رابطه عاطفی کنید و جوابی نگیرید، فاصله ی بین تان بیشتر و بیشتر خواهد شد. تلاش کردن ها و نتیجه نگرفتن ها روی هم انباشته شده  و شکاف بین تان را عمیق تر می کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: