لیمو که دارای ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی است به عنوان یک محصول خانگی قوی در نظر گرفته میشود پس باید سالم باشد درست است؟ اما ظاهرا مصرف لیمو در زنان باعث،مشکلات معده و سوزش سر دل دردوران بارداری می شود درحالی که ممکن است درست باشد اما این واقعیت را انکار نمیکند، که آنها بسیار مغذی هستند ؛ لیمو سرشار از ویتامین AوC ،آهن،منیزیم،فسفر،نیاسین، ریبوفلاوین و دیگر مواد مغذی است که به حفظ جنین سالم و خوشحال کمک میکند بنابراین رژیم غذایی شما باید شامل لیمو باشد.با مصرف آن به صورت معتدل، تمامی مزایا را دریافت میکنید و شانس اثرات بد را ازبین میبرید.

 

آیا آب لیمو بر بارداری تاثیر دارد؟

درست مانند لیمو،آب لیمو نیز برای مصرف در دوران بارداری مفید است و به هیچ وجه روی آن تاثیری ندارد ، گفته میشود که به بیماری های صبحگاهی اغلب زنان باردار کمک میکند و فشار خون را بررسی میکند که باید به طور مداوم در دوران بارداری کنترل شود در واقع بسیاری از آبمیوه ها برای مصرف کردن مفید هستند اما باید به صورت اعتدال مصرف شود البته هرچیزی که شما مصرف میکنید، باید در مقادیر متعادل باشد ، به عنوان مثال ترکیب یک لیوان آب لیمو،یک قاشق غذاخوری شکر و مقداری نمک معمولا سالم و مفید است.

سردرد

 

در اینجا چند مزیت مصرف آب لیمو در دوران بارداری وجود دارد:

کاهش فشار خون

افزایش ایمنی

کمک به هضم غذا

افزایش سلامت استخوان مادر و کودک

درمان پاهای متورم

تسهیل درد زایمان

 آبلیمو در بارداری

خواص خوردن لیمو ترش در بارداری

1.کاهش فشار خون بالا:

گفته میشود فشار خون بالا در طول بارداری بر اکثریت زنان تاثیر میگذارد ، اضطراب در مورد تولد نوزاد و اثرات آن معمولا علت اصلی افزایش فشار خون است که میتواند برای جنین در حال رشد بسیار مهلک باشد. آب لیمو با نرم و قابل انعطاف نگه داشتن عروق خونی ،به کنترل فشار خون شما کمک میکند ، همچنین باعث کاهش کلسترول میشود.

2.افزایش ایمنی :

آب لیمو غنی از ویتامین C است، که باعث تقویت ایمنی مادران باردار میشود گفته میشود که در طول بارداری، ایمنی ما ضعیف است و باعث میشود که به بیماری های زیادی مبتلا شویم.مصرف منظم آب لیمو، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند.

 

3.کمک به هضم غذا :

سوء هاضمه و یبوست، از شایع ترین مشکلاتی است که زنان باردار با آن مواجه میشوند ، آب لیمو به معده کمک میکند که آنزیم بیشتری ترشح کند، بنابراین به هضم غذا و همچنین به تسکین یبوست کمک میکند.

4.افزایش سلامت استخوان در مادر و نوزاد:

آب لیمو ،منبع خوبی از منیزیم و کلسیم است که برای رشد جنین بسیار ضروری است زنان باردار ممکن است در بدنشان کمبود کلسیم داشته باشند و آب لیمو باعث جلوگیری از مشکلات ناشی از کمبود کلسیم میشود ، منیزیم به تغذیه سلول های عصبی و همچنین سلول های مغز کمک میکند.

 

5.درمان پاهای متورم :

معمولا زنان باردار در طول دوران بارداری، از تورم پاهایشان رنج میبرند ، آب لیمو نه تنها به حل این مشکل کمک میکند ،بلکه در کاهش درد و ناراحتی ناشی از این بیماری نیز تاثیرگذار است.

6.تسهیل درد زایمان :

به طرز شگفت آوری مصرف روزانه آب لیمو در ماه پنجم بارداری به بدن کمک میکند تا درد زایمان را کاهش دهد ، اگرچه این واقعیت از نظر علمی اثبات نشده است،موارد زیادی وجود دارد؛ زنانی که به طور منظم آب لیمو مصرف کرده اند، گزارش شده است که درد کمتری داشته اند.

بارداری یک دوره بسیار مهم برای شما ونوزادتان است و این واقعیت که هر تجربه ای برای هر زن بارداری متفاوت است ،آن را پیچیده تر میکند بنابراین همیشه توصیه میشود در صورتی که در مورد باید ها و نباید ها و رژیم غذاییتان شک دارید، با پزشک زنان خود صحبت کنید پزشک شما، بهترین چیزی که برای شما و نوزادتان مفید است را توصیه میکند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: