نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد سطح ویتامین D مادران در دوران بارداری با ضریب هوشی فرزندان آنها ارتباط دارد یعنی سطح بالاتر ویتامین D در بارداری ممکن است منجر به افزایش ضریب هوشی کودکان شود.مطالعه ای که در ژورنال تغذیه منتشر شده است، نشان می دهد ویتامین D یک ماده مغذی حیاتی است و عملکردهای مهم بسیاری در بدن دارد.

 ویتامین D مادر در رحم به کودک او منتقل می شود و به تنظیم فرآیندهایی از جمله رشد مغز جنین کمک می کند. این مطالعه همچنین به طور قابل توجهی سطح ویتامین D را در میان زنان باردار سیاه پوست کم برآورد کرده است.

ملیسا ملوغ، سرپرست این تیم تحقیقاتی و دانشمند بخش بهداشت، رفتار و رشد کودک در موسسه تحقیقات کودکان سیاتل می گوید: کمبود ویتامین D در بین عموم مردم و همچنین زنان باردار شایع است، اما زنان سیاه پوست بیشتر در معرض خطر کمبود این ویتامین قرار دارند. ملوغ اظهار امیدواری می کند این مطالعه کمک کند کمبود این ویتامین در بین زنان رنگین پوست و کسانی که در معرض خطر بیشتری برای کمبود آن قرار دارند برطرف شود. غربالگری و مکمل های غذایی ممکن است کمبود ویتامین D را برای افراد در معرض خطر کمبود آن برطرف کند و عملکرد شناختی را در فرزندان تقویت کند.

ملوغ می افزاید: من می خواهم مردم بدانند این یک مشکل شایع است و می تواند رشد کودکان را تحت تأثیر قرار دهد. کمبود ویتامین D حتی در صورت داشتن رژیم غذایی سالم نیز ممکن است اتفاق بیفتد. گاهی اوقات به سبک زندگی، رنگدانه سازی پوست یا سایر عوامل خارج از کنترل ما مربوط می شود، بنابراین باید با مشورت از یک متخصص سطح ویتامین بدن را ارزیابی کنیم و در صورت صلاحدید پزشک از قرص و مکمل ها استفاده کنیم.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: